Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Kolay Kredi Veren Banka

En kolay kredi veren banka hangisi? Borç ödediğiniz yerlerin sayısı arttığında, kazancınız artık onlarca yere bölünmesinden dolayı yetişmediğinde, aklınıza gelebilecek en iyi çözüm, bankalardan kredi çekmek olacaktır. Pek çok ayrı yere ödeme yapmaktansa, kredi çekerek tüm borçlarınızı kapayıp, tek bir yere belli miktarda ödeme yapmak çok daha akıllıca bir davranış olacaktır. Peki, bankadan nasıl kredi çekilir?

Herkesin bildiği gibi, bankalardan kredi çekebilmek eskisi kadar kolay değil. Bu yüzden acil nakit ihtiyacı duyan herkes bankalara kredi başvuru yapmadan önce en kolay kredi veren banka araştırmasına giriyor. Fakat bilmeniz gerekir ki, kolay kredi veren banka diye mevcut bir bilgi yok. Sadece size tolerans gösterip, başka bankalar size kredi vermediğinde, yardımcı olabilecek bankalar mevcut. Bir bankadan kredi alabilmeniz için kredi puanınızın yüksek olması gerekiyor.

en kolay kredi veren banka

en kolay kredi veren banka

 

Kredi notu, kişilerin 18 yaşından itibaren sahip oldukları, tüm bankacılık işlemlerinin ortalamasının alındığı bir sistem. Bu sistemde, ödemelerinizin düzenli olup olmadığına bakılıyor. Yani finansal açıdan borcunuza sadık olup olmadığınız değerlendiriliyor. Daha önceki dönemlerde mevcut bir krediniz var mı, varsa ödemeleriniz düzenli miydi, kredi kartı kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız nasıl ödeme yapıyorsanız, bankada vadeli ya da vadesiz hesabınız var mı, ne kadar nakit giriş çıkışı oluyor gibi, aklınıza gelebilecek tüm bankacılık işlemlerinizin ortalaması alınıyor. Bu sayede kredi notunuz belirleniyor. Bir bankaya kredi başvurusu yapmadan kredi notunuzu öğrenmeniz bu yüzden çok önemli. Yeterli kredi notunuz yoksa, bankalar size kredi vermeyeceklerdir. Bu yüzden kredi notunuzu yükseltip, başvuru yapmanız daha doğru olacaktır.

En kolay kredi veren banka yerine, kolay kredi alabileceğiniz banka araştırmasına girmeniz çok daha doğru olacaktır. Bu aşamada ilk tercih edeceğiniz banka maaş müşterisi olduğunuz banka olmalıdır. Banka aylık aldığınız net gelirinize hakim olabileceği için, daha kolay kredi verebilir. Bunun dışında vadeli hesabınızın bulunduğu bankayı da tercih edebilirsiniz. Vadeli hesabınızın bulunduğu banka size daha kolay kredi verebilmektedir. Bunun dışında, sık sık kredi kartını kullandığınız banka da kredi verme konusunda yardımcı olacaktır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 12 Ekim 2015 - 11:55:41

Benzer Konular

Yukarı Çık