Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Değerli Yatırım Aracı Güvenilir Bir Arkadaştır

Hayatımız maddiyat etrafında dönüp durmakta. Kredi çekmek, borçları ödemek, faturaları yatırmak, bir ev ya da arsa alıp yatırım yapmak hatta altın biriktirmek. Her zaman para için endişeleniriz. Para yetecek mi? Nasıl daha çok para kazanılır? Pahalı bir dünyada yaşadığımızı düşünürsek insanların sürekli para hesabı yapmasını haklı görmek mümkün. Peki maddiyat her şey mi? Yatırım yapabileceğimiz onca şey arasında paraya ihtiyaç duymayacağımız manevi bir şeyler yok mu?

Yalnız ve mutsuzsanız, paranın satın alamayacağı şeylere ihtiyaç duyarsınız. Bankalar, alışveriş mağazaları, dükkanlar, karşılık bekleyen tüm o sahte suratlar… Karşılıksız bir şeye ihtiyacınız var. Saf sevginizi aktarabileceğiniz bir şeye. Bunun en güzel örneği güvenilir bir arkadaştır.

arkadaşlık kredisi

arkadaşlık kredisi

Arkadaşınıza sırlarınızı açabilir, dertlerinizi paylaşabilir, günlük hayatın yükünü biraz da olsa hafifletebilirsiniz. Ödemeniz gereken tek karşılıksa arkadaşınızın derdi olduğunda aynı şekilde ona kucak açmaktır. Birlikte ağlayabilir, birlikte gülebilir, tüm sorunları bir an için birlikte unutabilirsiniz. Arkadaşınızdan bir şey beklemezsiniz. Ama siz zor durumdayken o bir şey her zaman size geri döner.

Herkes arkadaşınız olabilir; işteki, okuldaki biri ya da aile ferdiniz, sevgiliniz hatta bazen sokakta konuştuğunuz insan bile arkadaştır. İnsanın her yaşında, her yerde arkadaşı olur. Olmak zorundadır. Sosyalleşmek insan olduğumuzu hatırlamanın anahtarıdır. Sağlığınız için faydalıdır. Yalnız insanların bile zaman geçirdiği birileri olur. Anormal seviyede yalnız insanlara baktığınızda, psikolojik sorunlarla boğuştuklarını görürsünüz.

Özel arkadaşlarınız vardır. İşte onlar, hayatın koşuşturmacasında sırtınızı yaslayıp soluklanabileceğiniz güçlü duvarlardır. Onlar aileniz gibidir. Her zaman iyiliğinizi ister, en ufak hatanızda sizi kapı dışarı etmezler. Azarlarlar zaman zaman, ama sizi düşündükleri için yaparlar bunu. Kavga edip küsseniz de dönüp dolaşıp birbirinizin omzunda huzur bulursunuz. Hayatın yıpratamayacağı, nadir arkadaşlıklardır bunlar. Böyle bir insana sahip olmak yaptığınız en iyi yatırımdır. Hayat boyu asla zararlı çıkmayacağınız ve karanlık günlerinizde varlığına minnettar olduğunuz yatırımdır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 20 Ocak 2016 - 11:19:38

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Gokcen dedi ki:

    Güzel yazı olmuş teşekkürler

Yukarı Çık