Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Çok Tercih Edilen Taşıt Kredileri Hangisi?

Bir çok nakit ihtiyacımız için, ilk aklımıza gelen bankalardan kredi çekmek olmaktadır. Çünkü bankalar tüm ihtiyaçlarımız için kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu devirde konut sahibi olmak ve araç sahibi olmak için nakit paramız maalesef olmuyor. Bu nedenle bankalardan kredi çekip, azar azar ödeyerek ihtiyaçlarımız karşılıyoruz. Tabi kredi kullanabilmek için bazı şartları da taşıyor olmamazı gerekmektedir. En öncelikle kredi notumuzun yüksek olması gerekmektedir. Gerçi kredi notumuzun yüksek olmasını etkileyen en büyük faktör ise, bizim bankalara olan borçlarımızı düzenli ödeyip ödeyemediğimizden geçmektedir. Yani bankalara olan borçlarımızı düzenli olursa, kredi notumuz her daim istikrarlı bir şekilde yükselme olur. Ama ödeme alışkanlıklarımız düzensiz ise, kredi notumuz yükselmez tam tersi düşmeye başlar. Bu yüzden bizim bankalara olan ödemelerimizi her daim düzenli yapmamız çok önemli.

Kredi notumuz yüksek ve belirli ve düzenli bir gelirimiz var ise, istediğimiz bankadan kredi kullanabiliriz. Hayalimizdeki aracın sahibi bile çok kolay olabiliriz. Bankalar cazip araç kredileri sunmaktadırlar. Peki araç kredisi hangi bankanın ki daha cazip birde ona bakalım.

Taşıt Kredileri Faiz Oranları

taşıt kredileri

taşıt kredileri

Tüm bankalarda araç kredileri maksimum 48 vade ile verilmektedir. Mesela, almak istediğimiz araç için 50.000 TL kredi çekmek istiyoruz. Hemen hemen tüm bankalar alacağımız aracın %70 karşılamaktadırlar. Yani hepsini karşılamazlar. Vakıf Bank %1.23 faiz oranları ile 48 vade, aylık ödemeleriniz 1.460 TL olarak gelmektedir hemde sıfır masraf ile araç kredinizi kullanabilirsiniz. Deniz Bank ta ise, %1.28 faiz oranı ile 48 vade, aylık ödemeleriniz de 1.480 TL olarak gelmektedir. Garanti Bankası ise, %1.29 faiz oranı ile, 48 vade aylık ödemeleriniz 1.483 TL olarak gelmektedir. ING Bank tan ise, %1.33 faiz oranı ile, 48 vade aylık ödemeleriniz ise, 1.499 TL ye gelmektedir. Teb Bankası ise %1.35 faiz oranı ile, 48 vade ile, aylık ödemeleriniz 1.506 TL ye gelmektedir. Vakıf Bankası hariç yazmış olduğum tüm bankalarda 250 TL masraf kesilmektedir. Ama Vakıf Bankası ndan hiçbir kesinti uygulanmamaktadır. Müşterisi olduğunuz yada olmayı düşündüğünüz bankanın WEB sitesinden TC kimlik numaranızı, araç kredisi istediğiniz miktarı ve iletişim bilgilerinizi yazarak araç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi sonucunuz birkaç dakika içinde cep telefonunuza iletilecektir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 15 Haziran 2016 - 9:53:19

Benzer Konular

Yukarı Çık