Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emlak Konut GYO Herkese Konut Kampanyası

15 Temmuz başarısız darbe girişimlerinin izlerini silmeye çalışan Hükümet, hem bu girişimde hasara uğrayan ailelere destek olmak hem de vatandaşlara moral vermek açısından Emlak Konut GYO ile büyük bir kampanyaya imza attı. Henüz birkaç gün önce duyurulan bu kampanya, televizyon reklam filmi ile birlikte de geniş kitlelere duyuruldu. Emlak Konut, TOKİ ile birlikte anlaşma sağlayarak herkese çok uygun koşullar ile konut kampanyası sunacak.

Emlak Konut GYO, herkes için düzenlediği konut kampanyasının reklam filminde kampanya ile ilgili detaylı bilgiler veriyor. Buna göre Emlak Konut GYO tarafından verilecek olan konutlarda tüketici enflasyonuna (TÜFE) endeksli konut satışı yapılmış olacak. Buna göre çok uygun fiyatlar ile herkesin ev sahibi olması mümkün olabilecek. TÜFE’nin bu şekilde kullanılması, ev alacak olan kişilere büyük bir fayda sağlayacak. Bu hesaplamalara göre, 100 bin TL’lik bir ev için 30 bin peşinat ödemek yeterli olabilecek. Bunun yanı sıra gerekli şartları taşıyan kişiler Emlak Konut tarafından sağlanan bu projelerde peşinatı da krediler halinde ödeyebilecek. Bu planlama sayesinde ev almak için kalan tutar 120 aylık vadeler ile ödenebilecek. Bununla da bitmedi. Kampanya içerisinde söz verildiği gibi yaklaşık olarak 583 TL’lik taksitlere ilk bir yıl TÜFE etkisi konut kira taksitine yansımayacak.

emlak konut GYO iletişim

emlak konut GYO iletişim

Bununla birlikte Hükümet, tüketici enflasyonu (TÜFE) oranında zam yaparak emeklilerin ve memurların maaşlarında da artışa neden olacak. Bu sayede ev kiralarında çok uygun aylık taksitler gerçekleşmiş olacak ve evi alan kişiler bu zamlar sayesinde ödemelerde zorluk yaşamayacak. TOKİ’den ev alacak olan kişiler ayrıca 1 yıl sonra kalan borcunu nakit olarak ödeyebilecek. Eğer bunu gerçekleştirirlerse 0 faiz oranları ile birlikte ev sahibi olabilecek.

Emlak Konut GYO projelerinde, ev alacak olan kişilerin ödemelerini peşin yapması durumunda genel fiyattan yüzde 20 oranında da indirim yapabilecek. Bu sayede şehit yakınları, malulen emekli ve gazi yakınları için ev sahibi olmak çok daha kolay olacak. Darbe girişimi sonrasında mağdur olan aileler de faizsiz kredi imkanı ile bu evleri alabilecek. Aynı ödeme koşulları da faizsiz kredi imkanları ile onların olabilecek.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 31 Temmuz 2016 - 11:18:50

Benzer Konular

Yukarı Çık