Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Hemen herkesin zaman zaman, gerek işlerini büyütmek için gerekse de birtakım kişisel ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplu paraya ihtiyacı olur. Bu gibi ihtiyaçlarda eğer kıyıda köşede birikmiş yatırımlar varsa ya onlar değerlendirilir ya da yakın çevreden, eşten dosttan borç istenir. Fakat günümüzde en çok tercih edilen yöntem başkalarına sıkıntısını ya da ihtiyacını anlatmaktansa en kolay ve basit yol olan bankalara kredi başvurusunda bulunmaktır. 2017 yılında Emekliye Faizsiz Kredi veren bankalar, bu noktada özellikle emekliler için önemli bir detay konusu oluyor.

İlgili: Emeklilere Faizsiz Kredi Kampanyaları

Bankalardan kredi çekmenin avantajlarını birkaç başlık altında sıralamak gerekirse;

  • Bankalara ödeme yapacağınız tarihler bellidir. Olur, olmadık zamanlarda sizden ödeme yapmanızı istemezler.
  • Borç aldığınız kişilerle yüz yüze geldiğinizde ya da aynı ortama girdiğinizde, herhangi bir mahcubiyet duygusu yaşamazsınız.
  • Herhangi bir minnet borcu duygusu hissetmezsiniz ve bankalar bunun karşılığında da sizden değişik isteklerde bulunmazlar.
  • Taksit tutarlarınız size fazla gelmeye başladığında sizi sıkmazlar ve mutlaka ödemelisin diyerek size koşul sunmazlar, en yakın şubeye giderek ödeme tutarlarını düşürmek istediğinizi belirtebilir, taksit tutarlarınızı istediğiniz rakamlarda revize edebilirsiniz.

Kısaca değerlendirmek gerekirse, bankalardan kredi çekerek nakit ihtiyacını karşılamanın her şekilde daha avantajlı olduğunu görmek mümkündür. Tabi ki bankaların da size kredi vermek için birtakım şartları vardır. Kredi puanınızın yeterli olması, düzenli ödemeler yapmanız, gelir düzeyinizin belirli bir seviyenin üzerinde olması ve bu gelirinizi belgeleyebilmeniz vs. gibi.

Bankalarca emeklilere tanınan avantajlar daha fazladır. Emekliler devletten karşılıksız ve kesintisiz maaş aldıkları için bankalar emeklilere daha fazla güvenirler ve gerek faiz oranlarında gerekse de kredinin onaylanması konusunda daha inisiyatifli davranırlar. Hatta bazı bankalar, emeklilere verdikleri kredilerden faiz dahi almazlar.

Eğer anneniz babanız ya da yakın bir emekli tanıdığınız varsa, onların sizin için kredi çekmesini sağlayarak ta ihtiyacınızı kolayca üstelikte tek kuruş faiz ödemeden karşılayabilirsiniz. Kredinizi kullandıktan sonra da dikkat etmeniz gereken tek nokta, taksitlerinizi gününde ve aksatmadan tam olarak ödemektir. Taksitlerinizi aksatmanız ya da eksik olarak ödemeniz kredi puanınızı olumsuz olarak etkileyecek ve sicilinize olumsuz olarak işlenecektir. Tekrar kredi çekmek istediğinizde ise bu kötü sicil karşınıza çıkacak ve bankaların size olumsuz yanıt vermesine neden olacaktır.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2017 yılında, bir önceki 2016 yılına nazaran daha aktif ve fazla olacağını düşünüyoruz zira son zamanlarda bankaların çeşitli faiz indirimleri ve borç yapılandırma kampanyalarına bakıldığında, 2017 yılının emekliye düşük faizli kredi veya faizsiz kredi imkanları da doğuracaktır.

İlgili: Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka (Ziraat, İş Bankası)

Ayrıca bankaların emeklilere sunduğu tek avantaj faizsiz kredi ya da kredinin kolay onaylanması değil, şimdi al gelecek yıl öde veya şimdi al 3 ay sonra öde gibi olabilmektedir. Bunun için bankaların düzenledikleri kampanyaları iyi takip etmeli ve kriterlerinize uyan bir kampanya olduğunda, kampanya süresi sonuna kadar başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Güncel kampanyalardan zamanında haberdar olabilmek için, banka kampanyalarıyla ilgili yazılar veya haberler yayınlayan site ve bloglara üye olabilir, buradaki güncel konuları takip ederek ihtiyacınız olan ve sizi ilgilendiren güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 2 Kasım 2016 - 12:05:18

Benzer Konular

Yukarı Çık