Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emeklilerde Promosyon Sevinci

Hepimiz yıllarca çalışıyoruz, emek harcıyoruz ve emekli oluyoruz ilk zamanlar çok rahatız oh artık erken kalkmak yok diyoruz, gezeceğim diyoruz ama bakıyoruz ki geçim sıkıntısı emeklilikte de yakamızı bırakmıyor. Hemen hesaplamalar yapıyoruz emekli maaşım yetecek mi ek gelir lazım mı acaba tekrar işe mi girsem diye düşünürüz. Emekli maaşımızı aldığımız banka bir zamanlar tekti ancak daha sonraları emekli maaşlarını başka bankalardan alma şansımız doğdu üstelik türlü kampanya ve promosyonlarla. Çeyrek altın vereni, maaşın 2 katına kadar krediyi hemen o ay veren…

Emeklilere promosyon verilmesine dair ilk sözleşme geçen yıl Denizbank ile imzalanmıştı. Sgk ve bu banka ile yapılan sözleşmede emekli aylığını Denizbank’tan alan emeklilere üç yıl boyunca buradan alma koşulu ile bir defaya mahsus olmak üzere 300 TL promosyon verilmişti. Emekliye maaş ödemek isteyen bankalar bu kez fiyatı arttırdı.

150-200 TL rakamların konuşulduğu bugünlerde bakanlık bunu dahada yukarı çekmeye çalışıyor. Yılda ortalama 450 bin kişinin emekli olduğu düşünüldüğünde bu çalışmaya soğuk bakan bankalar artık ılımlı davranmaya başladılar ve tekliflerini sunmaya başladılar bununla beraber kesinleşmese de konuşulan ama netleşmeyen 600 TL olacağı konuşuluyor. İnşallah olur da emeklilerimizin bir dertlerine derman olur.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 16 Mart 2016 - 8:57:07

Benzer Konular

Yukarı Çık