Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emekli Maaşına Promosyon Veren Bankalar

Emekliler için yapılan düzenlemeler arasında emekli maaşına promosyon veren bankalar kampanyası da bulunmaktadır. SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı emeklileri ilgili belgeler ile birlikte bankalara başvuruda bulunarak bu bankalardan emekli maaşlarını alabilmektedir. Bununla birlikte bankaların kredi olanaklarından ve maaş promosyonlarından da faydalanabilmektedir. Emekliler bu bankalardan açacakları vadeli hesaplar üzerinden ve diğer işlemlerden de oldukça kazançlı çıkmaktadır.

Bankalardan alınan altın hesabı ve diğer kredilerde özel indirimler ve avantajlardan yararlanmaları da söz konusudur. Bankalar ve devlet kurumlar arasında yapılan bu anlaşma sayesinde emekliler maaşlarını istedikleri bankalardan banka kartları ile birlikte alabileceklerdir. Bankaların promosyon kampanyaları emeklilere birçok seçenek sunmaktadır.

Hangi Banka Emekli Maaşına Promosyon Veriyor

Bu bankalardan birisi de Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi Bankası emeklilere promosyon kampanyası kapsamında SSK, Bağ- Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli olan ve 3 yıl boyunca maaşını Yapı Kredi şubelerinden almayı taahhüt eden emeklilere 300 TL puanı hesaplarına hediye olarak veriyor. Bu kampanyaya katılan emekliler ayrılca 3 yıl süresince ücretsiz olarak Medline Acil Sağlık Hizmeti’nden de faydalanma imkanına sahip oluyor. Buna ek olarak kampanyaya dahil olmadan emekli maaşlarını Yapı Kredi’den alanlar maaş hesapları için hesap işletim ücreti ödemeyecek. Ayrıca internet şubesi, telefon bankacılığı, mobil şube ve bankamatikler üzerinden de emekliler istedikleri hesaplara ücretsiz olarak havale yapabilmektedir.

Yapı Kredi dışında emeklilere özel indirimler ve ayrıcalıklar sunan bir diğer banka ise Akbank. Akbank, maaşını kendisinden alan emeklilerin maaş hesabından hesap işletim ücreti almama kampanyası uyguluyor. Bununla birlikte, havale işlemleri ve şube dışı kanallarda tüm EFT’leri ücretsiz olarak yapılması mümkün oluyor. Üstelik Türkiye’deki tüm bankaların bankamatiklerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekmek de emeklilere verilen bir ayrıcalık olarak yer alıyor. Akbank bunun yanında emeklilere 75 bin TL’ye kadar nakit ihtiyaçları için 5 TL kredi tahsis ücreti ile kredi imkanı da veriyor. Emekliler Akbank ve Yapı Kredi dışından Finansbank üzerinden de birçok avantajdan yararlanabiliyor. Bu sayede birçok özelliği bir arada bulunan bir maaş kartı alabiliyor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2015 - 7:51:29

Benzer Konular

Yukarı Çık