Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emekli Maaşımı Aktarmak için En Avantajlı Banka Hangisi?

Bankalar sadece kredilerde veya kredi kartlarında bir çok kampanyalar düzenlemiyorlar. Tüm sektörde çalışanları kendi müşteri yapmak için, ellerinden geleni yapıyorlar.  Emekli müşterilerine de bir çok kampanyalar düzenlemekteler. Sabit bir geliriniz var, neden daha fazla bir avantaja dönüştürmeyesiniz ki. Bu konuda tek tek bankaları araştıralım.

  • İNG Bank; emekli maaşını taşıyan kişilere 2 çeyrek altın hediye etmekte. Tabi maaşınızı İNG Bank tan 4 yıl süre çekme sözünüze karşı. Ayrıca 10.000 TL kredi çeken emeklilere de bir çeyrek altın daha.
  • Finans Bank ise, maaşınızı taşıdığınız taktirde, alacağınız Cardfinans Emekli kartınız ile, eczane ve market alışverişlerinizde %5 e varan indirimler uygulanmakta.
  • Yapı Kredi Bankasına emekli maaşını taşımayı düşünenlere, 300 TL hediye. Ayrıca ücretsiz Medline Sağlık Hizmetleri de hediye.
  • Deniz Bank ise, emekli müşterilerine 200 TL hediye. Ayrıca emekli bonus kartı alanlara da 50 TL hediye vermekte.
  • Garanti Bankasında emekli müşterilerine çeyrek altın sözü vermektedir. PTT ye emekli maaşına taşımak isteyenlere ise, maaşının 15 katı kredi çekme avantajları verilmektedir.

Yani bu konuda karar sizin. Hangi bankanın vermiş olduğu avantaj sizin için daha uygunsa, o şekilde değerlendirebilirsiniz. Sonuçta bankalarda bunu size iyilik olsun diye yapmıyorlar tabi ki. Onların daha büyük avantajları var. En başka müşteri portföyünü yükseltmek. Sonrasında sizden aldığı taahhütname ile bu amaçlarını uzun vadeli gerçekleştiriyorlar. Gerçi her şekilde maaşınızı istediğiniz bankadan alıyorsunuz. Ama niye daha avantajlı olmayasınız ki.

Emekli maaşınızı aldığınız bankaya değişmekte de artık çok kolay. Ya istediğiniz bankanın şubesine gidebilir ya da e-devlet sayfanızdan bankanızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Yalnız çalıştığınız bankada kredi borcunuz var ise, bu talebiniz kabul olmayabilir. Bunun için taşımak istediğiniz bankadan yardım alabilirsiniz. Ben sizin bankanız ile çalışmak istiyorum ama, diğer bankaya borcum var, ne yapabilirim diye sorabilirsiniz. Taşımak istediğiniz banka, diğer bankaya olan borçlarınızın kalan miktarına bakacaktır. Bu kredinizi kapatmak için size bir kaç seçenek sunabilir. Yani sizin diğer bankaya olan borcunuzu kapatmanız için kredi başvurusunda bulunmanızı ister.

Sizde kabul ederseniz, diğer bankaya olan borcunuzu havale ile kapatır. Daha sonrasında yeni bankanız ile çalışmaya başlayabilir ve avantajlarından yararlanabilirsiniz. Zaten amaçlarının ikinci adımı da size bankalarından kredi kullandırtmaktır. Böylelikle amaçlarına fazlasıyla ulaşmış olacaklardır zaten.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 8 Mayıs 2016 - 12:25:17

Benzer Konular

Yukarı Çık