Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Banka kredi kartların üzerinden ek kart alınabilmektedir. Kredi kartlarının isteğe göre verilen ek kartları, ana kartın limitine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Ek kart limitleri, asıl kart sahiplerinin taleplerine ve bankaların şartlarına göre düzenlenmektedir. Harcanılan ekstrelerin her birisi, ek kart üzerinden ana kart sahibine yansıtılmaktadır. Kredi kartlarından yararlanmak isteyen kişilerin, ek kart hakkını elde etmek için bankalara başvuru yapması gerekmektedir. Bankalara yapılan ek kart taleplerinin kabul edilmesi durumunda bu kartın kullanılmasının önünde bir engel bulunmaz.

kredi kartı

kredi kartı

KREDİ KARTI KAPATMA

Kredi kartlarının yanında çıkartılabilen ek kart genelde öğrencilere veya çocuklara, ebeveynler tarafından verilmektedir. Bu kartın harcamaları, ana kart sahibine yansıtılmaktadır. Ana kart sahibi, istediği zaman ek kredi kartını kapatabilir. Bunun için bankaya bir dilekçe ile başvuru yapması gerekir.

EK KART KAPATMA

Ek kartın üzerinde herhangi bir borcun olmaması gerekir. Bu sayede ek kart, istenilen zamanda kapatılabilir. Ana kart kullanıcılarının istedikleri zamanda yeni bir ek kart çıkartma hakkı da vardır. Burada önemli olan kapatılma sırasında ek kartın borcunun olmaması veya ana karta yansıtılmasının talep edilmesidir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2016 - 8:15:33

Benzer Konular

Yukarı Çık