Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eğitim Kredisi Faiz Oranları 2017

Çocuklarına iyi bir eğitim vermek isteyen ailelerin özel okul masrafları, yurt dışında iyi bir eğitim ya da bir programa katılarak sertifika almak isteyenlerin eğitim masraflarını karşılamak için finans sağlayan bankalar; bireysel ihtiyaç kredisinin yanı sıra, eğitim ihtiyaçları için özel bir eğitim kredisi seçeneği de sunuyor. Uygun faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile 48 aya kadar vadelerle geri ödeyebileceğiniz eğitim kredisi, hemen her bankada ihtiyaç kredisi türleri arasında yer alıyor. 2017 yılında hangi bankalar bu kredi türü için yüzde kaç oranında aylık faiz uyguluyor? İşte eğitim kredisi faiz oranları ve eğitim kredisi veren bankalar…

Ziraat Bankası 

%1,19 faiz oranı ile 36 aya varan taksitlerle eğitim ihtiyaç ve masraflarınız için alabileceğiniz bu kredi türünde ayda bir ve 3 ayda bir ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. 36 ay vadeli 20.000 TL eğitim kredisi aldığınızda aylık 714 TL taksitler ile özel okul, üniversite, yüksek lisans ya da sertifika programı gibi eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İş Bankası 

Çocuklarına daha iyi bir eğitim aldırmak isteyen aileler için uygun faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile eğitim kredisi veren İş Bankası şubelerine okul ücretini gösteren belge ya da öğrenci belgesi ile birlikte giderek başvurunuzu yapabilir, eğitim masraflarınızı İş Bankası’nın finansmanı ile sağlayabilirsiniz. 24 ay vadeli 15.000 TL kredi kullanmak isterseniz; %1,20 faiz oranı ile aylık 743 TL ödeyerek kredinizi alabilirsiniz.

Vakıfbank

İlköğretimden başlayarak yüksek lisansa kadar tüm eğitim masrafları için alabileceğiniz Vakıfbank eğitim kredisi, uygun faiz oranları ile eğitim ihtiyaçlarınızı karşılıyor. 12 aya varan vade seçenekleri ile 40.000 TL’ye kadar olan eğitim masraflarınız için %1,27 aylık faiz oranından yararlanabilirsiniz. Hem velilerin hem de 18 yaşını doldurmuş öğrenciler, gerekli belgeler ile Vakıfbank şubelerine giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Garanti Bankası 

Eğitim ve özel okul kredileri kapsamında %1,36’dan başlayan faiz oranları ile eğitim masraflarınız için finansman desteği alabileceğiniz Garanti’de 100.000 TL’ye kadar 48 ay vade seçeneği sunuluyor. Okul taksitleri, sertifika programları, yüksek lisans programı, üniversite ya da özel okul masrafları için uygun faiz ve uygun ödeme seçenekleri ile eğitim masraflarınız için kredinizi Garanti Bankası’ndan alabilirsiniz.

Yapı Kredi 

50.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli eğitim kredisi Yapı Kredi’de. Dosya masrafsız, düşük faizli kredi seçeneği ile tüm eğitim ihtiyaçlarınız ve eğitim harcamalarınız için finansman desteğini Yapı Kredi’den sağlayabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı eğitim ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz eğitim kredisi seçeneği için size en yakın Yapı Kredi şubesine;

  • öğrenci belgesi fotokopisi,
  • Banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösteren fatura ya da okuldan alınan bir belge ile giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Odeabank

60 aya varan vade seçenekleri ile özel okul, üniversite ve sertifika programlarınız için gereken masrafları Odeabank eğitim kredisi alarak uygun faiz oranları ile karşılayabilirsiniz. %1,55 aylık faiz oranları ile alabileceğiniz bu kredi türünde, 36 ay vadeli 20.000 TL kredi almak isterseniz aylık 767 TL ödeyerek kredinizi alabilirsiniz. Başvurular ve detaylar için size en yakın Odeabank şubesine gidebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 24 Kasım 2016 - 12:01:20

Benzer Konular

Yukarı Çık