Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


EFT NEDİR?

EFT Elektronik Fon Transferinin kısaltması olup bankalar arası para yatırma işlemi demektir. İlk kez EFT 1992 yılında Merkez Bankası tarafından gerçekleşmiştir.

Eft ile ödemeleri bilgisayar, tablet ya da akıllı cep telefonuyla yapmak mümkündür. Bir kişi hesabındaki parayı kolaylıkla Eft yoluyla başka bir bankadaki birine gönderebilmektedir.

Gerekli bilgiler girilerek yapılan Eft ile hesabınızdaki para göndermek istediğiniz hesaba çok kısa sürede yansır. Ancak Eft havaleden farklı olarak Merkez Bankası Eft onayını alması gerektiğinden işlem yaptığınız para 8.30 ile 17.30 arasında değil ise Eft işleminiz ertesi güne sarkar. Zaten mesai saatleri dışında işlem yaptığınızda bağlı olduğunuz bankanın internet şubesi tarafından Eft işleminizin hemen onaylanamayağını belirten bir uyarı alırsınız.

EFT Nasıl Yapılır?

Eft ücreti, bankanın size sunduğu hizmete göre bankadan bankaya, eft miktarına göre değişiklik gösterse de genelde 1-3 lira arasında değişen bir ücret hesabınızdan kesilir.

Ayrıca elektrik, doğalgaz, su faturaları, okul taksitleri, kredi kartı ödemeleri gibi tüm ödemelerinizi de eft aracılığıyla banka kuyruklarında beklemeden, oturduğunuz yerden hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 10 Mayıs 2015 - 2:57:07

Benzer Konular

Yukarı Çık