Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


EFT Nasıl Yapılır?

Eft nasıl yapılır? Farklı banka hesapları arasındaki para yollama veya alma işlemlerine eft( elektronik fon transferi) denilir.

Eft işlemleri genel olarak banka şubelerinden, internet şubelerinden ve mobil ( cep telefonu) şubelerinden yapılmaktadır. Eft şartları her bankada farklılık gösterebilir. Eft ile para transferinde IBAN ya da HESAP NOSU ile gönderme seçenekleri sunulmaktadır. Iban ile transfer yaparken 32 haneli Iban numarası, alıcı adı soyadı, gönderilecek tutar, açıklama bilgilerini belirtmek yeterlidir. Hesap numarası ile eft işleminde ise alıcı şube numarası, alıcı hesap numarası, alıcı adı soyadı ve tutar bilgileri gerekmektedir.

 

eft nasıl yapılır

eft nasıl yapılır

Bu şekilde size en yakın ve kolay yoldan eft işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir problem olmaması durumunda eft işlemleri izin verilen saatler içerisinde 10 – 15 dakika içerisinde para transferi tamamlanmış olur.

Eft saatleri genellikle 09.00-16.30 saatleri arasındadır. Ancak bazı bankalarda 08.00-17.30 saatleri arasında eft yapma imkanı vardır. Bankalarda işlem ücretleri genellikle 2,5- 5TL civarındadır. Bazı bankalar internet şubeleri ve mobil şubeleri için farklı eft ücretleri belirlemiştir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 3 Mayıs 2015 - 1:13:18

Benzer Konular

Yukarı Çık