Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eft Karşı Tarafa Ulaşmazsa Ne Olur

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaştı. Öyle ki; artık bir yakınımıza yada herhangi birine para göndermek istediğimizde banka kuyruklarına girmeye gerek yok.Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesi üzerinden eft yaparak istediğiniz bankaya istediğiniz kişinin hesabına para gönderebilirsiniz. Ancak, eft işlemlerinde oldukça dikkatli olmak gerekmektedir.

Doğru hesaba para gönderdiğinizden mutlaka emin olmalısınız. Eğer hesap numarasında bir yanlışlık yaparsanız başka birinin hesabına para gönderebilirsiniz. Peki, eft karşı tarafa ulaşmazsa ne olur? Bir tanıdığınıza para göndermek istediniz fakat karşı taraf bu parayı almadığını söylüyor. Daha doğrusu gönderdiğiniz para karşı tarafa ulaşmıyor. Bu durumda ne yapmak gerekiyor?

Eğer yaptığınız eft karşı tarafa ulaşmadıysa hemen müşteri hizmetlerini aramakta fayda var. Müşteri hizmetleri son yaptığınız işlemi görecek ve eft nin karşı tarafa neden ulaşmadığı yada kime ulaştığı ile ilgili bilgiyi size verecektir.

Müşteri hizmetleri yaptığınız işlem ile ilgili dekontu mailinize anında gönderir. Bunun dışında bildiğiniz gibi eft bankalararası para transferi demektir. Ve gönderdiğiniz eft öncelikle kendi bankanızın eft bölümüne gidiyor, daha sonra bankanız gönderdiğiniz bankanın eft bölümüne transfer işlemini gerçekleştiriyor.

Bu yüzden eğer eft işlemini mesai saatleri içinde yaptıysanız paranızı geri almanız söz konusu olamaz. Ancak, eğer eft işlemini akşam saatlerinde yaptıysanız şansınız yüksek olacaktır. Böyle bir durumda hemen müşteri hizmetleri ile görüşün ve durumu izah edin.

Eğer banka size zorluk çıkarıyorsa mutlaka ısrarcı olun. Eğer hala bir sonuç alamıyorsanız hesabınızın bulunduğu şubeye gidin. Unutmayın ki, her zaman dava açma hakkına sahipsiniz.

Kategori: Genel, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 19 Kasım 2015 - 12:06:02

Benzer Konular

Yukarı Çık