Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

E-Devlet Banka Borç Sorgulama

E devlet vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasını sağlayan bir oluşumdur.Bu projenin sorumlusu Turksat A.Ş’dir.

Böylece devlet hizmetlerine online olarak ve çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde erişebilmekteyiz.Bireysel olarak sigortalılık bilgilerimize,hakkımızda açılan davalara,aile hekimimize kadar birçok alanda hizmet sorgulaması yapabilmekteyiz.Yani günümüzde  birçok kuruma ait sorgulamaları e-devlet üzerinde yapabilirsiniz.Hatta son zamanlarda sadece devlet tarafından verilen hizmetlere değil bankacılık ve bankalar ile ilgili işlemlerinizi bile e devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Öncelikle e-devlet erişim ve güvenlik gerektiren bir sistemdir.Bu sistemini kullanabilmek için aşağıdaki kanallardan e-devlet giriş yapabilirsiniz:

  1. Ptt şubelerinden cüzi bir bedel ödeyerek  e-devlet şifresi alarak.Şifreyi alabilmeniz için Tc Kimlik Numaranızın olduğu nüfus cüzdanınız veya ehliyet belgenizin yanınızda olması gerekmektedir.Eğer şifrenizi unutursanız ikinci şifrenizi e devlet sistemi üzerinden bilgilerinizi kullanarak oluşturabilirsiniz.
  2. Mobil imza kullanarak giriş yapmak isterseniz Gsm şirketlerinden,Turkcell,Avea ve Vodafone aylık belirli bir ücret karşılında mobil imza alabilirsiniz
  3. Yada elektronik imza kullanarak sisteme girebilirsiniz.

 

E devlet girişinizi yaptıktan sonra bankacılık sistemleriyle ilgili internet bankacılığı butonunu tıklayarak kolaylıkla tüm bankalara ulaşabilirsiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 30 Ocak 2016 - 8:10:09

Benzer Konular

Yukarı Çık