Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

E- broker Nedir Ne İş Yapar

E- broker kelimesini bu aralar sıklıkla duymaktayız. Peki, nedir bu e- broker ne iş yapar kısaca tarafınıza aktarmaya çalışalım. E- broker aracılık eden kişiler verilen addır. Bu kişiler alım satım işleri arasında aracılık yapmaktadır.

Her alan da ve sektör de yer alan brokarlara rastlamak mümkündür.  Örneğin çok sık rastladığımız emlak brokeri; emlak alım satımını gerçekleştiren kişilerden oluşturmaktadır. Borsa brokeri ise hisse alım satım arasında aracılık yapmaktadır.

Broker işi yapanlar kazançlarını arada ki komisyondan kazanmaktadırlar. Broker olarak bir firmaya bağlı da çalışabilirsiniz ya da home ofis aracılığıyla evinizden de işlerinizi yapabilirsiniz. İhraç ve ithalat arasında bağ kuran aracılık yapan brokerler özellikle firma bağlantılı çalışmakta ve insanların güvenini kazanmaktadırlar.  Brokerlerin en temel özelliklerinden biri iş bitirici olmaları ve ikna kabiliyetlerinin yüksek olmasıdır.

Broker olup kazanmak için işi tam anlamıyla bilmeli alıcı kişi ya da şirketlerin satıcıya direk ulaşmaları kısmına dikkat etmelisiniz. Yoksa sizi aradan çıkararak direk satıcıdan alabilirler.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 19 Aralık 2015 - 9:20:09

Benzer Konular

Yukarı Çık