Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Dolar Artınca Konut Fiyatları Da Arttı

Dolar artınca, konut fiyatları da artar. Enflasyon yükselirse faiz oranı da ona keza artar ve azalır. Ama faiz şuan artmış da değil. Önümüzdeki günlerde belli olacak. Dolar artınca ne gibi şeylere yansır?

Enerji, doğal gaz, petrol giyim, otomotiv sektörü ve konut fiyatları artar, tüketim de yavaşlar. Eğer Tüketim yavaşlarsa carî açığımız çoğalır. Carî açığımız olursa kendimizi toparlamamız bi hayli zaman alır. Zaten İhracatın az olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

Üretim ve tüketimde baya azalmalar olur. Zaten üreten ve tüketen bir toplum olamadık. Ülkenin durumu kötüye gider alım ve satım olmaz veya yavaşlar eğer yavaşlarsa ekonomik kriz meydana gelir. Ülkemiz IMF den borç almak zorunda kalır ülkemiz bataklığa gider ve bunu hiç istemeyiz.
İthal eden bir ülkeyiz maalesef. Üretiyoruz ama dış ülkelere satamıyoruz. Hayvandan tutun doğal gaz-petrolden tutun da otomotiv sektörüne kadar hepsini ithal ediyoruz maalesef ve bunun yüzdesi o kadar vahim ki % 60 oranında ithal ediyoruz maalesef.
Doların artmasıyla konut fiyatları da buna tabi midir? Evet tabidir. Konutta da işler değişmedi. Şuan konutta büyük bir alım ve satım var ve fiyatları şuan makul bir fiyatta veriliyor. Konut fiyatlarının yükselmesi an meselesi. Enflasyonun yükselmesiyle gelecek dönemde de konut fiyatları artacağa benziyor. Yeni konutların fiyatları biraz el yakabilir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 1 Mart 2016 - 8:02:07

Benzer Konular

Yukarı Çık