Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Dijital Bankacılık Nedir? Dijital Bankalar Hangileri?

Bankacılık anlayışını değiştiren ve gelecekte bankaların reel hayatta faaliyet gösteren şubelerini ortadan kaldıracağı öngörülen dijital bankacılık, son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bir terim. Şubeyi, dolayısıyla da masrafları ortadan kaldıran; günümüz teknolojisinin atar damarı interneti kullanan bir bankacılık anlayışı getiren dijital bankacılık, ortaya çıktığı andan itibaren sektörde yeni bir dönemin kapılarını da aralamış oldu. Şimdilerde birçok bankanın uygulamaya başladığı; tüketicileri masraftan ve birçok ücretten kurtaran bu uygulama, kurumların aksine aslında tüketicinin ihtiyaçlarından doğan ilk yenilik oldu. Bugüne kadar hayatımıza giren mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı gibi uygulamalar, kurumların ihtiyaçlarından doğan yeniliklerdi. Aynı şekilde yine mobil, internet ve telefon bankacılığı uygulamaları şubeli bankacılığın bir uzantısıyken; dijital bankacılık tamamen yeni bir uygulama olarak şubeli bankacılığın tahtını salladı.

Dijital Bankacılık Neden Avantajlı? 

Şubesiz ve masrafsız bir bankacılık düşünebiliyor musunuz? Şube olmadığı için herhangi bir işlem ya da sorun için şubeye kadar yorulmak zorunda kalmazsınız. Size özel bir internet kanalı ve yine size özel müşteri hizmetleri vardır. Şubeli bankacılıktan çok uzaklarda olduğunuz için; EFT ücretleri ve diğer bankacılık masraflarından kurtulmuş olursunuz. Tüm ürün ve hizmetlerden dijital kanallar aracılığıyla yararlanabilirsiniz. Kısacası dijital bankacılık ile komisyonsuz ve masrafsız bankacılığın keyfini çıkarırsınız.

Dijital Bankacılık Hangi Bankalarda Var? 

Enpara: Bankacılığı tüketicinin ayağına getirme anlayışı ile Türkiye’de dijital bankacılığın ilklerinden biri olmayı başaran Enpara; oldukça hızlı müşteri olma süreci, evinizde sisteme katılma fırsatı, tablet ile müşteri kaydı derken bankacılıkta yeni bir süreci başlatan Enpara, hesap işletim ücreti olmayan; ne bugün ne de yarın masraf almayan, komisyon olmadan kullanabileceğiniz bir dijital bankacılık türüdür.

 -Nasıl Enpara Müşterisi Olunur? 

  • Bunun için Enpara resmi internet adresinde yer alan “hemen başvur” sayfasından Enpara müşterisi olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Siz formu doldurduktan sonra, müşteri temsilcisi tarafından aranır ve uygun olduğunuz bir zaman dilimi için randevulaşırsınız. Belirtilen tarih ve saatte Enpara yetkilisi evinize gelerek size kartınızı teslim eder, dijital bankacılık için gerekli tüm işlemlerinizi gerçekleştirir; siz de herhangi bir ücret ödemeden, ayağınıza gelen bankacılık anlayışı ile Enpara müşterisi olursunuz. Böylece artık hayatınızda EFT ücreti, komisyon ücreti gibi herhangi bir masrafa yer olmaz.

Cepteteb: Tıpkı Enpara gibi bir dijital bankacılık uygulaması olan Cepteteb, Türkiye Ekonomi Bankası’nın bir ürünüdür. Tüm işlemlerinizi şubeli bankacılık olmadan, masrafsız ve komisyonsuz bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz Cepteteb, hem zamandan hem da paradan tasarruf sağlıyor. Müşterilerine her daim iyi faiz oranı ve avantajlı kampanyalar sunan uygulama ile hesap işletim ücreti olmadan ya da TL hesaplar arası transfer ücreti ödemeden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Nasıl Cepteteb Müşterisi Olunur? 

  • Mobil uygulama ya da Ceptetep internet adresindeki başvuru formunu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz. Bundan sonrası çok kolay! Cepteteb müşteri temsilcileri bankacılık sözleşmenizi evinize kadar getirir, imzanızı evinizde atar, kartınızı evinizde teslim alırsınız. Şifrenizi de belirledikten sonra artık uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem de hiç bir ücret ve ek masraf olmadan.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 1 Kasım 2016 - 8:57:15

Benzer Konular

Yukarı Çık