Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Devlet Koyun, Keçi, Sığır Destekleri

Farkında mısınız bu aralar her şeyin organiği tercih edilmeye başlandı, eskiden köy ürünlerinin yüzüne bakılmazdı bazı kesimler tarafından ancak şimdi etin, sütün kısacası hayvansal gıdaların da sebze  meyve gibi organiği tercih ediliyor.

İş böyle olunca yetiştiricilerin yüzü umarım gülmeye başlamıştır. Her ne kadar bize kolay görünse de hayvan yetiştiriciliği oldukça zor ve emek gerektiren bir iş. Marketlerde görüyoruz koyun peyniri, keçi sütü bunların nasıl yapıldığını görseniz o etiket fiyatlarının bin katı emek olduğunu görürsünüz.

Devlet yetiştiriciler için bir takım destekler sağlamakta işte bunlardan bir tanesi de koyun,keçi ve sığır gibi hayvan yetiştiricileri için sağlamış. Bu desteklerden yararlanmak isteyen yetiştiriciler mevzuatta belirtilen şartlara uymaları halinde bundan faydalanabiliyorlar.

1 eylül 2014 ve öncesi tarihte doğmuş dişi hayvanları için hayvan yaşına 22 TL destek ödemesi alabilecekler.

Sığır yetiştiriciliği için Ziraat Bankasının destek imkanı var.İsmini çok duyduğumuz angusda dahil olmak üzere en az 10 baş ve üzeri damızlık etçi sığır işletmesi kurmak veya sayıyı 10 baş ve üzerine çıkarmak isteyenler için yine bu destek sağlanmaktadır.

Kategori: Genel, Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 1 Mart 2016 - 12:15:38

Benzer Konular

Yukarı Çık