Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Oluyor?

Erken evliliğe teşvik amacı ile devletten devlet destekli evlilik kredisi geldi. Peki, devlet destekli evlilik kredisi nasıl oluyor? Malumunuz maddi sıkıntılar nedeni ile pek çok çift evlenemiyor. İşte bu yüzden devlet evlenemeyen gençlere yardımcı olmak amacı ile evlilik kredisi veriyor. Gençlerin evlenebilmeleri için devlet faizsiz olarak 10 Bin TL kredi veriyor. Ancak, bu krediyi alabilmek için de bazı şartlar aranıyor.

Şimdiye kadar görülmemiş bir desteğe imza atan devlet, evlenmek isteyen ancak maddi sıkıntılar sebebi ile evlenemeyen gençlere kredi veriyor. Üstelik sadece bu yardımla da kalmıyor. Doğum yardımı, çeyiz parası,çocuk yardımı ve ev yardımına kadar daha pek çok destek devlet tarafından veriliyor. Daha bitmedi.

Evlenmek isteyenlere 10 Bin TL, ev almak isteyenlere de devlet 15 Bin TL yardım edecek. Hatta evlendikten sonra ilk çocuğu dünyaya getiren çiftlere devlet altın verecek. Bu imkandan yararlanabilmek için ise 18 ile 24 yaşları arasında olmak, TCK’da yer alan ağır suçlardan herhangi biri ile cezalandırılmamış olmak ve maddi imkansızlıklar sebebi ile evlenemiyor olmak gerekmektedir. Bu kriterleri taşıyan her gence 10 Bin TL destek verilecek. Üstelik verilen bu kredi tamamen faizsiz olup, geri ödemeler ise 4 yıla kadar uzatılacak.

Devlet destekli evlilik kredisi 1 yıl geri ödemeksizin verilecek. Eğer çiftin evlendikten 1 yıl sonra çocukları olursa bu borç 1 yıl daha ertelenebilecek. Ayrıca, üniversite mezunu olanlar için yaş aralığı da 26’ya yükseltildi. Üstelik, eğer Üniversite mezunuysanız ve yetim yada devlet yurtlarında büyüdüyseniz krediyi  4 yıla kadar ödeme imkanı tanınacak.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 24 Nisan 2015 - 7:52:17

Benzer Konular

Yukarı Çık