Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Denizbank Dış Ticaret Kredileri

İthalat ve ihracatı olan firmalar için bir çok banka özel krediler vermektedir. Özellikle dış ticaret bir ülke için çok önemli bir gelirdir. Bu nedenle devletimiz de bu şirketleri desteklemek için elinden geleni yapmaktadır. Dış ticaret o ülkeye gelecek döviz demektir. Bu döviz sayesinde ülkenin kalkınması demektir. Türkiye özellikle dış ticaretini, var olmuş olduğu jeopolitik konumu sayesinde yetiştirdiği bitkisel ürünler üzerinden kazanmaktadır. Çünkü konumumuz gereği çok verimli topraklara sahip bir ülkeyiz. Bunu da en iyi şekilde değerlendirmemiz, ülkemizin yararına olacaktır. Özellikle dış ihracatımızı destekleyici projelerimiz, dış alımlarımız olan ithalatımızı da etkilemektedir. Hiç bir ülke gereksimi olduğu bir malı ithal etmek istemez. Çünkü bu pahalı bir işlemdir. Kendisi yetiştirip bu gereksimini karşılamak ister. Hatta fazlasını yapıp ihraç etmek ister. Ama konumları bakımından bu farklılıklar gösterebilir. Ülkemizdeki bazı bankalar da dış ticareti destekleyici krediler sunmaktadır. Bunlardan biri olan Denizbank dış ticaret kredileri.

Denizbank döviz kredisi; ihracat öncesi işletmelerin nakit ihtiyacı için başvurabilecekleri bir kredidir. Spot ve rotatif olarak kullanabilen bir kredi.

Dövize endeksli kredi; yabancı paraların TL karşısındaki kazanacağı değer olarak uygulanan bir kredidir. 24 vade ile eşit taksitleri bölünmektedir.

Kabul aval kredileri; ithalatçı işletmenin dış ticaret işlemlerinden doğan borçlarını kapsayan bir kredi türüdür.

Harici garantiler kredisi; yurt dışı işlemlerinde bulunan işletmeler için, yurt dışındaki taahhütlerine yerine getireceği konusu düzenlenen bir teminat mektubu karşılığında verilen bir kredi türüdür.

Ülke kredileri; Yaklaşık 40 ülkede ihracat sigorta kuruluşları aracılığı ile uzun vadeli kredi seçenekleri sunan bir kredidir. Bu kredilerden yararlanmak  için size en yakın Denizbank şubesinden evraklarınız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuruda istenilen evraklar; Nüfus cüzdanı fotokopisi, imza beyannamesi, varsa oda kayıt belgesi, son iki yıla ait vergi levhası, son iki yıla ait hesap defter veya gelir tablosu, varsa mal varlığı dökümü gibi belgeler istenmektedir. Ya da konu ile ilgili tüm detayları 0850 222 0 800 numaralı müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Kategori: Denizbank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 9 Nisan 2016 - 1:07:43

Benzer Konular

Yukarı Çık