Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Cumartesi Pazar EFT Yapılır Mı?

İki farklı banka arasında yapılan para havalesine EFT adı verilmektedir. EFT işleminizi yapmanız gereken günler ve saatler bulunmaktadır. Konuyu biraz daha aşarak detaylarını tarafınıza aktaralım.

EFT işlemi Cumartesi ve Pazar yapılmaktadır. Fakat farklı iki banka arası işlem olduğundan para karşı tarafın hesabına Pazartesi mesai saatinde aktarılır. Eğer EFT yapacak iseniz Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde saat 09.00 ve 17.00 arasında gerçekleştirmelisiniz.

EFT yapmak için banka şubesine de gitmek zorunda değilsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden kullanıcı adınız ya da müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yaparak EFT işleminiz gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi için karşı tarafın banka adı şube kodu ve hesap numarasını eksiksiz bilmeniz gerekiyor. Ayrıca belirtmeliyiz ki EFT, havale kadar hızlı değildir. Para anında karşı tarafın hesabında görülmeye bilir.

Cumartesi Pazar EFT yapılır mı? Öğrendiğimize göre artık EFT’lerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Aksi halde belirttiğimiz gibi para yolladığınız hesaba düşmeyecek ve hafta sonu bitimi banka tarafından bekletilecektir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 23 Kasım 2015 - 6:34:10

Benzer Konular

Yukarı Çık