Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Çok Param Olsaydı Neler Yapardım Neler

Ekonominin hız kazandığı şu dönemde Türkiye deki geçim şartları zorlaşırken kafamız oldukça karışıyor. Neyi neye yetireceğimiz konusunda kara kara düşünüyor ve hayallere dalıyoruz. Hayaller bedava.. Bizde kendimizi bu hayale atıp bu yazımız bitene kadar birkaç dakikalığına zengin olsak ne çıkar. Diyelim ki 2016 yılındaki piyango bileti size çıktı veya farz edelim ki çok paranız var neler yapardınız hiç düşündünüz mü?

param çok diye kumar oynayacağımı mı sandınız ASLA

param çok diye kumar oynayacağımı mı sandınız ASLA

Çok paranızın olması o paranın hep orada duracağı anlamına gelmiyor bunu hepimiz biliyoruz. Çünkü ne kadar çok paranız olursa olsun onu harcayacak bir piyasa Türkiye de mevcut bulunuyor. Paranız ile çok lüks bir villa ev alabilirsiniz. Peki ama olan paranızı olduğu gibi bitirmek yerine bir yandan da paranıza para katmak daha akıllıca bir iş değil mi? Tabi ki de öyle..

paramla alabileceğin lüks bir ev

paramla alabileceğin lüks bir ev

Çok param olsaydı neler yapardım neler.. Aslında birçok şey yapabilirdim. Öncelikle güzel bir ev araba bütün ihtiyaçlarımın tek tek karşılayabileceğim bir sistem yaratırdım adeta. Yaratırdım demek pek doğru değil oluştururdum demeliyim. Peki evi arabayı aldınız ve sonsuz bir harcama yaptınız ve sonu geldi sonuç hüsran.. Bunun olmaması için bir yandan ihtiyaçlarınızı karşılarken bir yan dan da yatırım yapar işimizi gücümüzü kurar paranın sonu gelmemesi için uğraşlar verirdim.

arabasız olmaz tabiki

arabasız olmaz tabiki

 

Peki siz ne yapardınız? Enterasan sıradışı düşünceleriniz varsa YORUM kısmından yazın bize.. Siz de bu yazımızla birlikte zengin olduğunuzu farz edip biraz düşünün. Çünkü hayal kurmak bedava. Bizler hayal kuruyoruz fakat gerçekten çok parası olan insanlar da var. Bu insanlar dilediğince harcamalar yapıp ihtiyacın sonsuz uzvunda kayboluyor. Çünkü isteklerin ihtiyaçların asla bir sonu yok.

Çok paramız olsaydı yapar mıydık bilmiyorum ama bence en önemli yapmamız gereken şey az bir param olsaydı neler yapardım neler diyen kişilere  yardım etmek el uzatmak olduğunu düşünüyorum. Çünkü azla yetinebilen insanlar da var bu hayatta ve bu azı bulamadığı için rahat yaşayamamış insanlar… Çok paranız olsaydı az parası olanlara yardım ederek aslında çok daha önemli bir şey yapmış olmanın mutluluğu ile geçici ihtiyaç kölesi olmaktan kurtulup belki de dünyaya bir iyilik de siz bırakabilirdiniz.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 11 Ocak 2016 - 11:10:28

Benzer Konular

Yukarı Çık