Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Çok Borcum Var Nasıl Kurtulurum?

Eğer başlığımızda ifade ettiğim gibi çok borcum var diyorsanız sizin için çözüm olacak bir adresi yazımız içinde veriyoruz. Direkt iletişim kurabilirsiniz.Hayatımızın belirli dönemlerinde çok sıkıntılar yaşayabiliriz. Kendi istediğimizin dışında olan sebeplerden dolayı var olan borçlarımızı ödeyemeyerek, hacizlik olabiliriz. Bir de hacze giden borçlarımıza günlük faizler eklenerek iyice ödenmeyecek hale gelmektedir. Bu nedenlerden dolayı psikolojisi bozulan bir çok kişi var. Ama her şeyin başında sağlık olması gerektiğini asla unutmamalıyız. Tamam belki çok kolay bir durum değil ama, sağlığımızı bozsak da değişen bir şey olmadığını zaten görüyoruz. Onun için kendimizi çok üzmenin bir anlamı yok.

Çok Borcu Olanlar için Tavsiyeler

Bu tür yüklü miktarlar borcu olanlar, değişik yerlerden bir şekilde para veren yasa dışı çalışan kişilerden para talep edebilirler. Ama unutulmamalı ki, daha çok zarar uğrayabileceğiniz durumlarda oluşabilir. Çünkü yasa dışı olacak bu kurumlar çok yüksek faizler uygulamaktadırlar. Bu nedenle alacağınız paranın çok üzerinde ödemenizi isteyebilirler. Zaten borçlarınızdan dolayı sıkıntı çekiyorsunuz, diğer borçlarınızı kapatmak için daha büyük bir borç yükünün altına hiç girmeyin. Alabileceğiniz yakınınız var ise, onlardan temin etmeniz daha mantıklı. Eğer yoksa, ya da mevla çok büyük ise ve kimseden acil nakit alabileceğinizi düşünmüyorsanız, o vakit var olan borçlarınıza odaklanın. Tüm borçlarınız bankalara ait ise, banka avukatlarıyla anlaşabilirsiniz. Faiz indirimlerinden ve bütçenize uygun taksit ödemlerine bölünmesine isteyebilirsiniz.

Borcunuzu Ödeyemezseniz Ne Olur?

borçlular için dua

borçlular için dua

Eğer buna rağmen ödeyemeyeceğiniz borçlar ise, üzerine kayıtlı bir devre mülk varsa ona haciz gelecektir. Yok ise evinize gelip, ikinci bir eşyanız var ise onları alabilirler. Yoksa alamazlar. Ama ikinci bir eşya olmayıp klima, bilgisayar gibi lükse giren eşyalarınız var ise alabilirler. Ya da avukatlar size taahhütname imzalatmaya çalışırlar. Eğer imzalarsanız ödemek zorundasınız. Çünkü ödeyemezseniz hapis cezası var. İlk kredi çekmeniz de yok ama, ödemeyeceğiniz taktirde imzalayacağınız taahhütname de var. Bunun sakın unutmayın. Eğer ödemeyeceğinizi taahhüt ederseniz hiç bir şey yapamıyorlar. Sadece evinize gelip dururlar. Ne zaman ödeyebileceğinizi sorarlar. Zaten çalışıyorsanız maaşınızı üçte biri kesilir. Bu kesinti uzun sürer. Çünkü maaş haczi olduğu için, kalan borçlarınıza günlük faiz işler. Ama banka borçlarından kurtulmak gibi bir şansınız yok. Yasalar göre 10 yıl zaman aşımına girmesi gerekir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 8 Nisan 2016 - 5:36:10

Benzer Konular

Yukarı Çık