Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Çocukların Kredi Notu Olur mu?

Findeks kredi notu banka ürünü kullanan müşterileri hakkında yaptıkları ödemeleri ile doğrudan doğruya bağlantılı bir sistemdir. Bankanın müşterisi olan bir kişi aldığı krediyi zamanında ödemiyor ve borçlar üst üste biniyor ise bu kişinin kredi notu oldukça düşük oluyor. Ve bu nedenle de bir başka bankadan yada kullandığı bankadan kredi çekmek istediğinde kredi notunun düşük olmasından dolayı kredi alamamaktadır.

Bunun tam aksi olan zamanında yapılan ödemeleri olan bir kişinin ise kredi notu yüksek olmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler ise dilediği bankadan dilediği krediyi çekebiliyorlar. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması için banka ile ilişkilerinizin çok iyi olmalıdır. Bilindiği üzere 18 yaş altındaki kişilere kredi verilmemektedir. Bankalar 18 yaş altında kredi vermedikleri kişilere kredi notu da vermezler. Bu kapsam 18 yaş altı çocukları içine almaktadır.

Bir banka ile ilişiği bulunmayan kişiler yani herhangi bir kredi ürünü kullanmamış olan kişiler 18 yaş üstünde dahi olsa kredi notu bulunmaz. Bu da demek oluyor ki kredi notu 18 yaş altı kişilere verilemez çünkü 18 yaş altındaki çocuklar kredi ürünü kullanamaz ve alamaz. Bu nedenle bu çocukların kredi notları da olmamaktadır.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 27 Ocak 2016 - 12:34:17

Benzer Konular

Yukarı Çık