Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Çiftçilere Hibe Kredi 30.000 TL

Çiftçilere hibe kredisi detayları: Özellikle kırsal kesimlerdeki işsizlik nedeni ile bir çok genç büyük şehirlere giderek iş bulmak umudundalar. Bu da büyük şehirlerde işsizliğe, çarpık kentleşmeye, yoğun trafiğe hatta suç oranlarının yükselmesine sebep olmaktadır. Bir iş umuduyla gelen gençler büyük şehirlerde bin bir zorluklar yaşayarak para kazanmaya çalışıyorlar. Bir çoğunun da tahsili ve kalifiye olmayan kişiler. Bunun için son zamanlarda yetkililer tarafından yapılan bir proje hazırlandı. Özellikle büyük şehirlerdeki göçü önlemek ve nüfus yoğunluğu önlemek için. Tabi en önemli diğer bir nedeni ise gençlerin kendi bölgelerinde istihdamı sağlamak ve kendi işlerinin sahibi olabilmeleri  için. Yeni başlayan kendi işini kurmak isteyen gençleri kapsamaktadır.

Çiftçilere 30.000 TL Hibe Kredisi Amaçları

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Büyük baş ve küçük baş hayvan üretimi, kanatlı ve ipek böcek yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, bitkisel üretime yönelik, kültür mantarı üretimi, arı ve arı üretimi yetiştiriciliği, yöresel ürünler üreticiliği, organik iyi tarım yetiştiriciliği gibi projeleri destekleyen bir uygulama. Böylelikle kırsal alanlarda üretimi sağlamak ülke ekonomisinde yer edinmesini desteklemektir. Bu çok güzel bir proje. Hem bu bölgelerindeki istihdamı sağlanmış olması hemde üretime katılmasını sağlayan bir proje.  Ama bu projeden yararlanma şartları bulunmaktadır.

Çiftçilere Hibe Kredisi Başvuru Şartları

çiftçi kredisi

çiftçi kredisi

İkamet ettikleri bölgelerde yaşayan 18-40 yaş aralığında olmasınız gerekmektedir. Bu bölgeler 20 bin den az olan nüfusa sahip olması gerekmektedir. Türkiye vatandaşı olmak gerekir. Okur yazarlığınızın olması gerekmektedir. Başvuru tarihinden itibaren sigortalı çalışmıyor olmak. Başvuru tarihi itibaren KDV gerçek ve vergi mükellefi olmamak. 41 yaşından gün almamış olmak. Hibe projesinden ancak bir kere yararlanma şansınız bulunmaktadır. Herkesin 30 bin hibe kredisi alması söz konusu değil. Yani sizin yapmak istediğiniz işiniz ile alakalı bir durum. Yani sizin yapacağınız iş en fazla ne kadar bir bütçe gerektiriyorsa o kadar verilmektedir. Sizin yapacağınız iş 20 BİN TL kadar bir bütçe yetmekte ise ancak o kadar alınmaktadır.

Çiftçilere Hibe Kredi Ne zaman Verilecek

Bu projeden yararlanmak isteyenler 13 Nisan ve 12 Mayıs arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüklerinde yapılacaktır. Bu başvuru için bazı belgeler istenmektedir. Bunlar; nüfus cüzdan fotokopisi, ücretli çalışmadığınıza dair SGK dan belge, başvuru dilekçesi, projenizin tanıtım  formu, imzalı taahütname, varsa projenize ait eğitim belgeniz, yapmak istediğiniz bölgeye ait tescil belgesi, diploma ve okur yazarlığınıza ait belge, engelli ve şehit yakını iseniz bunun destekleyen belge. Bu gibi belgelerinizi başvurunuzda bulundurmanız gerekmektedir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 27 Nisan 2016 - 7:53:43

Benzer Konular

Yukarı Çık