Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Çekilen Krediyi İptal Etme

İhtiyaç ve isteklerin karşılanması için çekilen krediler hızla artış göstermektedir. Kredi çeken kişiler sözleşme sonrasında kredilerini kullanabilmektedirler. Fakat kredi çektiniz ve iptal edip sözleşmenin fesh edilmesini istiyorsunuz. Bunun için hiçbir gerekçe göstererek iptal edemezsiniz. Bankalardan çekilen kredilerin kullanılması tercihe bağlıdır ve bir süre sonra kapatılması gerekmektedir.

Bu süre içinde sizden bir kesinti olmayacağı için krediyi istediğiniz gibi iptal edebilir ve kredi miktarını çekip tekrar kredi ödemesi yapabilirsiniz. Kredinin iptal olması kredi ürünlerinde mümkün görünmemektedir.

Kredi Erken Kapama

krediyi iptal etme çabası

krediyi iptal etme çabası

Kimi kredilerin erken kredi kapatmayla ilgili olarak cezai hükümleri de mümkündür. Bankanın kişiye verdiği krediyi kapatmasından dolayı kar marjı elde etmek olarak kredi ödeme cezasını ödemek durumunda bırakırlar.

Erken kredi ödeme cezası bankalar arası değişiklik göstermekte olduğu bilinmektedir. Bazı bankalarda cezai işlem fazlasıyla yüksek bazı bankalarda ise cezai işlem uygulanmamaktadır. Hak ve taleplerinizi net bir şekilde öğrenmek için kesinlikli sözleşmeyi okumanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde krediyi erken ödeme istediğinizde ne kadar bir cezai yaptırımı olduğunu bilemez ve zarara uğrayabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 9 Ocak 2016 - 1:29:52

Benzer Konular

Yukarı Çık