Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Çalışmıyorum Kredi Alabilir miyim?

Çalışmayanlara ve gelir belgesi olmayanlara da kredi verilir..Türkiye de kişilerin bankalara olan başvuruları oldukça fazladır. Gerek ihtiyaç gerekse isteklerini karşılamak için nakit ihtiyaçlarını bankalardan temin ederek kredi çekmektedirler. Bankalar da başvuruda bulunan kişilerden birçok evrak isteyerek başvurularını olumlu yâda olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır. Bilindiği gibi bankaların en çok dikkat ettiği konu findeks kredi notudur.

Yani bankaların size vermiş olduğu not sistemidir. Peki, bir şekilde sigortalı olarak çalışmayan kişiler de kredi çekebilir mi? Sizlere bu sorunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Kredi başvurusu yaptığınızda bankaların baktığı önemli konulardan bir tanesi de başvuruda bulunan kişinin altı ay öncesine kadar bir sigorta primi yatırılıp yatırılmadığıdır. Sigorta primi ile ilgili koşulları sağlayan kişiler çalışmıyor ise bile bankalar kredi verebilmektedir.

Sigorta primine sahip olmak başvuru öncesindeki altı ay için geçerli olmakla birlikte kredi almak için yalnızca bu da yeterli olmayabiliyor. Başvuru yapan kişiler mutlaka gelir belgesine sahip olmalıdırlar.

Çalışmayan kişiler eğer Gayrimenkul sahibi iseler bankalardan olumlu cevap alabilmeleri olasılığı daha da artmaktadır. Mal beyanı ileterek gayrimenkullerin yanı sıra kendisine ait herhangi bir mal ile kredi alma süreci kolaylaşabilir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 7 Şubat 2016 - 11:07:23

Benzer Konular

Yukarı Çık