Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Borsa 85 Bini Geçecek Mi?

Borsanın önlenemez yükselişi devam ediyor. Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 1,64’lük yükselişle son günlerdeki yükselme trendine devam etti. Böylece sürekli müzayede işlemlerine verilen araya 85 bin 89 puandan girmiş oldu ve yatırımcıları sevindirdi. Borsa İstanbul 100 yani BIST endeksi günün ilk yarısında yüzde 1,64’lük bir yükselişe imza attı. Bu yükselişle birlikte sürekli müzayede arası olarak bilinen değerlendirme işlemlerine önemli bir yükselişle girmiş oldu.

borsa

borsa

Borsa İstanbul’da endeks, 1.369,80 puanlık yükselişle 85 bin 89 puana kadar yükseldi. Genel olarak bakıldığında Borsa İstanbul’un toplam işlem hacmi 2,5 milyar lira oldu. Bunun yanı sıra Borsa İstanbul ilk yarıda bankacılık endeksini 1,64 olarak kapattı. Buna ek olarak da Borsa İstanbul’da holding endeksi de 1,52 değer kazandı. İlerleyen günlerde Borsa İstanbul’un bu seviyelerde devam edeceği bekleniyor.

Ancak 85 binin üzerine çıkması da çok az bir ihtimal olarak görülmüyor. Son günlerde ülke gündeminin sakinleşmesi ve terör olaylarının gerçekleşmemesi piyasaları normal seyrine yeniden kavuşturdu. Fed’den gelecek faiz indiriminin beklendiği şu günlerde Borsa İstanbul’un 84-85 bin seviyelerinde devam edeceği ön görülüyor.

Kategori: Diğer, Genel
Yazar: Tarih: 19 Nisan 2016 - 8:25:44

Benzer Konular

Yukarı Çık