Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Bimer Başvuru Sonucu Öğrenme ve Sorgulama

Bimer başvuru sonucu öğrenme ve sorgulama işlemi işlemi nasıl yapılır? Bimer nedir? Bimer’e neden başvurulur? Bimer (Başkanlık İletişim Merkezi), Başkanlık tarafından, her türlü şikayet, bilgi edinme, sorgulama işlemlerinin elektronik ve internet ortamından yararlanılarak işlem yapılmasına imkan sağlayan bir sistem. Bu sistem sayesinde aklınıza gelen her türlü şikayette bulanabilir ya da her türlü konu hakkında bilgi edinme hakkınızı kullanabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, Bimer’e başvuru yapabilir. Devlet memuru olmanız başvuru yapmanıza engel teşkil etmeyecektir.

Bimer başvuru sonucu sorgulama ve öğrenme için, eğer başvurunuzu TC kimlik numaranız ile yaptıysanız, Bimer anasayfasına girerek TC kimlik numaranız ve başvuru esnasında size verilen başvuru numarasını sisteme girmeniz yeterli olacaktır. Eğer başvurunuzu, kimlik bilgilerinizin görünmesini engelleyerek yaptıysanız, sistem girişinde yer alan “kimlik bilgilerini vermeden başvuru” butonunu tıklamanız gerekecektir. Bu şekilde yapılan başvurularda ise. Başvuru tarihini ve yine başvuru esnasında size verilen başvuru sıra numaranızı sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bimer başvuru sonucu öğrenme ve sorgulama işlemi yine internet ortamında yapılmaktadır.

bimer giriş

bimer giriş

Bimer Şikayet Sorgulama

Bimer şikayet sorgulama işlemi internet ortamından gerçekleştirilmektedir. Alo Bimer 150 hattından şikayet sorgulama işlemi gerçekleştirilememektedir. Alo Bimer 150 hattı, vatandaşlara sadece, şikayetlerini kayıt etmek için kuruşmuştur. İnternet ortamından eğer başvuru yapmakta güçlük yaşıyorsanız, bu konuda Bimer Şikayet Hattı aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Aradığınızda, telefonda sizi yönlendiren yetkililer, şikayetinizi elektronik ortama kaydediyorlar. Bu sayede, şikayetiniz, devletin hangi kurumunu ilgilendiriyorsa, elektronik ortamdan o kuruma yönlendirilir. Cevaplar, hangi kurumu ilgilendiriyorsa, o kurum yetkilileri tarafından cevaplandırılıyor.

Bimer şikayet sorgulama işlemleri yine internet üzerinden yapılmaktadır. Eğer, başvurunuzda, sonuç bilgilendirmesinin, yazılı olarak posta yolu ile gönderilmesini talep ettiyseniz, başvurunuzun sonucunu posta yoluyla gönderilecektir. Yine de, internet sayfasından TC kimlik numaranız ve başvuru sırasında verilen şikayet sıra numarası ile sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Eğer şikayetinizde, kimliğinizin belli olmamasını talep ettiyseniz, şikayet sorgulama işleminde başvuru tarihi ve yine şikayet sıra numaranızı sisteme giriş yapmanız yeterli olur. İnternet ortamına yabancıysanız ve şikayet sonucunuzu ya da iletilmesini merak ediyorsanız, başvuru sonucunuzun posta yolu ile gönderilmesini beklemeniz gerekecektir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 9 Ağustos 2015 - 2:23:42

Benzer Konular

Yukarı Çık