Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

BES İçin Hangi Firmayı Tercih Etmeliyim?

Bireysel emeklilik sistemi son dönemlerde müşteri sayısını önemli bir şekilde artırmış durumda. Bundan dolayı bireysel emeklilik firmaları arasındaki rekabet de her geçen gün daha da artıyor.

Bireysel emeklilik primlerine 25 TL’lik devlet katkısının olması nedeniyle de uzun dönemli yatırımlarda emekli olabilmek ve önemli ikramiyeleri kazanabilmek de söz konusu olabiliyor.

Son dönemlerde Axa Emeklilik, Bireysel Hayat Emeklilik, Ziraat Emeklilik gibi firmalar en fazla tercih edilen BES firmaları arasında yer alıyor. Bu firmalardan emeklilik hesabı oluşturan kişiler bazı çekiliş ve promosyon dönemlerinde de önemli hediyeler kazanabiliyor.

Bireysel emeklilik sistemine her yaştan kişi başvurabiliyor. Bu emeklilik sistem içerisinde aynı zamanda araç ve deprem sigortası gibi hizmetler de verilmektedir.

Emeklilik sistemi içerisinde primleri düzenli bir şekilde ödeme çok önemlidir. Bu sayede prim işlemleri ve diğer faiz oranları sürekli olarak işlemektedir.

Emekli olabilmek için 56 yaşına kadar prim yatırmak yeterlidir. BES firmalarına yatırılacak olan prim tutarları ise kişilerin isteklerine göre şekillenebilmektedir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 24 Ocak 2016 - 7:27:47

Benzer Konular

Yukarı Çık