Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankaya Verilmek Üzere CV Örneği

Bankalar, personel alımlarında çok seçici davranmaktadır. Bundan dolayı iş başvurularının dikkatli bir şekilde hazırlanan öz geçmişler ile yapılmasına özen gösterilmelidir. Bilindiği gibi öz geçmişler bir kişinin bütün kariyer verilerini ortaya koymaktadır. Bankalara başvuru yaparken öncelikli olarak her öz geçmişin güncel bir fotoğraf içermesi gerekir.

Fotoğrafsız olarak yapılan başvurular ciddiye alınmayabilir. Bunun yanında adres bilgilerinin ve kimlik bilgilerinin açık ve net bir şekilde belirtilmesi gerekir. Burada yaş ve diğer kişisel bilgiler de yer alır. Bankalara iş başvurusunda kullanılmak üzere verilen öz geçmişlerde en önemli kısım alınan eğitimler bölümüdür.

Burada bitirilen okullar giriş ve mezuniyet tarihlerine göre kronolojik olarak bildirilmelidir. Okulların isimleri, fakülte adları ve bölüm adlarının yer alması önemlidir. Diğer aşamada ise sahip olunan sertifikalar ve başarı ödüllerinin bilgileri yer alabilir.

Sonraki bölümde önceki iş deneyimleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi verilmelidir. Burada alınan referansların isimleri ve numaraları yer almalıdır. Ayrıca işe giriş ve çıkış tarihlerinin doğru bir şekilde verilmesi gerekir.

banka cv örneği

banka cv örneği

Kategori: Personel Alımı Yapan Bankalar
Yazar: Tarih: 29 Şubat 2016 - 7:37:02

Benzer Konular

Yukarı Çık