Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankamatikte ( Atm’de) Dolandırıcı Düzeneği Var Mı Nasıl Bilebilirim?

Teknlojinin ilerlemesi ile birlikte dolandırıcılık yöntemlerinde de pek çok yeni sistem kullanılmaya başlandı. Dolandırıcılar, telefonla veya internet üzerinden kredi kartlarını ve diğer hesap kartlarını dolandırabiliyor. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için yapılması gereken işlemler arasında her zaman dikkatli olmak ve kredi kartı bilgilerini güvenilir olmayan yerler dışında paylaşmamak gibi önemler almak dışında şu an için maalesef herhangi bir önlem yer almıyor.

Ziraat Bankası ATM

Ziraat Bankası ATM

Kredi kartı kullanacak olan kişilerin de her zaman güvenilir siteler üzerinden alışveriş yapması ve alışverişler esnasında gerekli olan işlemlerde her zaman 3D security güvenlik hizmetlerinin kullanılması amaçlanıyor. Bu kartların üzerinde yer alan bilgilerin ve cv2 bilgisinin kesinlikle hiçbir şekilde paylaşılmaması gerekiyor. Ancak dolandırıcılara karşı alınacak önlemler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Yapılan yeni düzenekler ile birlikte dolandırıcılar artık paraları bankamatik içerisinde yerleştirilen sistem ile de alabiliyor.

Bu sistemde bankamatikler içerisinde kart bilgilerini kopyalamaya yarayan bir sistem yer alıyor. Bu sistem, siz işlem yapmak için kartınızı kullandığınızda kredi kartı sistemlerinin her birisini alabiliyor. Bununla başa çıkabilmek için kart işlemlerini her zaman kontrol etmek gerekiyor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 27 Temmuz 2016 - 12:42:11

Benzer Konular

Yukarı Çık