Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankaların Kredi Borcu Yapılandırma İşlemleri

Bir bankadan kredi kartı aldığınızda bu kartın borçlarını ödeyemediğiniz zamanlar olabilir. Bankaların kredi kartlarını alırken bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için ilk olarak kredi kartlarının limitlerini gözden geçirmek gerekir. Mutlaka kredi kartlarının limitleri kontrol edilmelidir. Bütçeleri aşan ve bilinçsiz bir şekilde kullanılan kredi kartları uzun vadede sizlere büyük sorunlar çıkartılabilir. Bankalardan kredi kartı almak aslında çok kolay ve kısa süren bir işlem. Burada önemli olan nokta ise kredi kartını aldıktan sonra başlıyor. Kredi kartını dikkatli bir şekilde kullanmak ve kredi kartının limitlerini aşmamak oldukça önemli. Bütçeleri aşan ve bilinçsiz bir şekilde kredi kartı kullanımı sizlere çok büyük sıkıntılar yaşatabilir. Bankalar ile sorun yaşamanın yanı sıra kredi notunuz da çok ciddi bir darbe yiyebilir. Kredi kartının kullanılabilmesi için her zaman aylık belirli bir gelire sahip olmak gerekmektedir. Aylık gelirin yanı sıra kredi kartının sahip olduğu limit de buna göre orantılı olmalıdır. Kredi notunun düşmemesi için bir sene içerisinde birden fazla bankadan kredi kartı alınmamalı eğer alınırsa da bu kredi kartlarının ödemelerinin mutlaka takip edilmesi gerekir. Kredi kartlarının kullanımında kredi notu hesaplanırken, bir sene içerisinde kaç bankadan kredi kartı alındığına da dikkat edilmektedir.

Bankalardan alınan kredi kartlarının borçlarının ödenememesi durumun da büyük sıkıntılar yaşanabilir. Bunların başında kredi kartlarının faizli bir şekilde borçlarının ödenmesidir. Borçların ödenmesinin gecikmesi durumunda bankalar gecelik faiz uygulamaktadır. Bu faiz oranlarında yer alan oranların da bilinmesi gerekir. Böylece olası bir gecikme durumunda bir günün ardından ne kadarlık bir faiz ile karşı karşıya kalınacağı bilinmelidir.

Banka Kredi Borçlarını Taksitlendirme

bankalar taksit yapıalndırma

bankalar taksit yapılandırma

Kredi kartlarının borçlanması durumunda bankalar ödemelerde birtakım yapılandırmalar ile sizlere kolaylık sağlayabilir. Bir kredi kartı borcunun üst üste üç ay ödenememesi durumunda bankalar sizler ile doğrudan iletişime geçer. Borçlarınızın olduğu hatırlatılır ve ödemelerinizin hemen yapılması gerektiği sizlere bildirilir. Bu borçları bu dönemde öderseniz hakkınızda herhangi bir işlem yapılmaz. Bankalar bu durumda borçlarınızın yapılandırılması için sizlere bir ödeme planı sunar ve bu tavsiyede bulunur. İşte burada vereceğiniz karar çok önemlidir. Çünkü yapılandırmayı kabul etmezseniz kredi kartı borcunuzu hemen kapatmanız gerekmektedir. Aksi durumda bankaların kara listesine girebilir ve işlemlerinizde daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla bankalar tarafından önerilen yapılandırmalara her zaman kulak asılmalıdır.

Kredi kartlarının yapılandırılması durumunda kredi kartınız kullanıma kapatılır. Bu kartı yapılandırdığınızda kredi kartının kullanımının kapatılmasını da kabul etmiş olursunuz. Böylece bankalar kredi kartı borcunu yapılandırma aşamasına kadar getiren müşterilerine bir daha kredi kartı verip vermemeyi de değerlendirmiş olur.

Katılım Bankalarında Kredi Yapılandırma

Akbank Kredi Yapılandırma

Paraf Card Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Yapılandırma ile birlikte kredi kartınızın toplam borcu üzerinden gecikme zammı ile birlikte aylık eşit taksitler ile ödeme planı hazırlanır. Bu ödeme planlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. En düşük taksitler ile veya en yüksek taksitler ile kredi kartı yapılandırılmasındaki borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kredi kartı yapılandırmalarında borçlarınızı eski kredi kartınızla bankamatiklerden yapabilirsiniz. Kredi kartınızı eğer imha ettiyseniz TC kimlik numarası veya kredi kartı numaranız ile bankamatikler üzerinden kartsız olarak borç ödeyebilirsiniz. Vadelerin sona ermesinden sonra kredi kartı borçlarınızı kapatmış olursunuz. Bankadan aldığınız yazı ile birlikte borçlarınız resmi olarak kapatılmış olur.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 27 Haziran 2016 - 12:46:17

Benzer Konular

Yukarı Çık