Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankaların İstediği Maaş Yazısı Örneği

İçimizden bir çoğunun zaman zaman birden ortaya çıkan ihtiyaçlar nedeniyle sıkıntılı günleri oluyor ya da bir ev, araba sahibi olabilmek için belirli tutarda paraya ihtiyacımız oluyor. Bunun içinde ya kenara ayrılmış bir paramız ya da satabilecek kıymetli bir eşyamızın olması lazım. Bunlardan herhangi biri yok ise tek çare kalıyor o da kredi çekmek. Bankalarla sadece maaş alışverişinde bulunmuyoruz hatta maaş haricinde daha çok işlemle bankaların yolunu tutuyoruz.

Kredi çekmek için başvuru sırasında bir takım evraklar hazırlamamız gerekiyor ve bunlar çok büyük önem arz ediyor. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi maaş bordrosu yada maaş yazısı. Kredi başvurusu yapılırken ilk bakılan hatta kredi tutarını bile etkileyen bu belge genelde maaş bordrosu olarak verilir ancak bordroyu veremeyen iş yerleri bunun yerine maaş yazısı verir.

Maaş Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? Örneği..

Bu maaş yazısında konu kısmına kredi çekmek isteyen ve bu belgeye sahip olmak isteyen kişi kim ise onun adı yazılır. O iş yerinde ne kadar zamandır çalıştığı ve kaç lira maaş aldığı açık ve kesin olarak yazılır. Bunun altına da o kişinin isteği ile verildiği belirtilip işveren tarafından imzalanır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 20 Haziran 2016 - 7:59:49

Benzer Konular

Yukarı Çık