Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankalarda Çaycılık İşi

Bankaların içerisinde banka personellerinin dışında destek elemanları da çalışmaktadır. Bunlar, güvenlik görevlileri, temizlik personelleri ve çaycılardır. Günün her anında yoğun bir mesaide bulunan banka çaycıları, banka personellerinin her türlü istek ve ihtiyaçlarına karşılık vermekte ve düzenli bir maaş ile birlikte sigortalı bir işte çalışabilmektedir.

Bankaların şubelerinde çaycı olarak çalışmak isteyen kişilerin yerel olarak iş ilanlarına bakması gerekmektedir. Personel alım ilanları bankaların iş sitesi sayfalarında yayınlanmaktadır. Banka personeli arayan bankaların ilanlarının yer aldığı bu sitelerde temizlik görevlileri, güvenlik görevlileri ve çaycı ilanları yer almaktadır. Bankalarda çaycılık işinin mesai saatlerinin, maaşının ve sosyal güvenlik şartlarının iyi olması nedeniyle son dönemlerde çok fazla tercih edildiği bilinmektedir.

ÇAYCI ARAYAN BANKALAR

Personel alımlarında referans, öz geçmiş ve iş tecrübelerine bakılmaktadır. Bundan dolayı daha önce bu işi yapmış olan kişilerin bankalarda görev alma ihtimali daha fazladır. İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası gibi bankalar her sene düzenli olarak çaycı alımlarında bulunmaktadır. Bu bankalara alınan personeller ile önce bir ön sözleşme imzalanmaktadır.

Daha sonraki deneme süreci içerisinde memnun kalınması durumunda banka yönetimi çaycılar veya bu alanda sorumlu kişiler ile yeni sözleşme yapabilmektedir. Uzun dönemli çalışmalarda kadro almak da söz konusudur. Bankalarda çaycılık işi arayan kişilerin öz geçmişli bir şekilde başvuru yapmalarının ardından beklemesi gerekmektedir. Bankalar, uygun gördükleri personelleri bir ön görüşmeye çağırmaktadır. Burada yapılan değerlendirme sonucunda iş görüşmesinin gidişatına ve başvuruda bulunan kişilerin özelliklerine göre bir eleme yapılmaktadır. Daha sonraki aşamada ise belirlenen kişiler ile deneme çalışmaları yürütülmektedir.

İlk etapta tecrübesiz kişilere asgari ücret karşılığında bir sözleşme yapılmaktadır. Daha sonraki aşamada ise maaş artışının gerçekleşmesi mümkündür. Bankalarda çaycı olarak çalışan kişilerin işlerinde başarılı olması durumunda buradan önemli referanslar edinmesi de mümkündür. Böylece bir başka bankada daha rahat bir şekilde iş bulması söz konusu olabilir. Bankaların içerisinde önemli bir göreve sahip olan çaycılar, mesai saatleri içerisinde bankaya gelen konuklarla da ilgilenebilmektedir. Banka müdürleri, vezne görevlileri ve güvenlik görevlileri ile sıcak bir ortamda çalışma imkanı bulmaktadır.

Kategori: Personel Alımı Yapan Bankalar
Yazar: Tarih: 24 Şubat 2016 - 6:17:11

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Ayse dedi ki:

  Benimde cok ihtiyacim var cocugumu krese verebilmem icin

 2. selin dedi ki:

  Bankada caycı olarak çalışmak istiyorum.Servis tecrübem var.

 3. Muradiye Erol dedi ki:

  İzmir Bornova da yaşıyorum.Daha Önceden Devdir Olan Tarişbankta Genel Müdürlüğünde Ve Gazi emir Gümrükte Çaycı Olarak Çalıştım İşe İhtiyacım Var

 4. birsen dedi ki:

  istanbul esenlerde oturuyorum ve bankada caycılık ve temizlik işi yapmak istiyorum.giyimime özen gösteren ve diksiyonu düzgün biriyim saygılar

 5. Mine kaya dedi ki:

  Ben mine kocaelinde tavşan tepe mahallesinde oturuyorum daha öncede bir bankada birbuçuk seneden fazla çalıştım çaycı olarak ilgilenirseniz sevinirim

 6. Nursel dedi ki:

  Ümraniyede oturuyom bankada çay ve temizlik işinde çalışmak istiyom bu işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim

 7. Sibel Akdağ dedi ki:

  İzmir’de oturuyorum bankada çay ve temizlik işinde çalışmak istiyorum.

 8. Gülüzar yurdaer dedi ki:

  Bankalarda üç yıl joker olarak çalıştım bir bankada sabit çalışmak ıstiyorum adresimi istanbul esenler

 9. Hülya dedi ki:

  İstanbul beylik düzünde oturuyorum bu işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim

 10. emine dedi ki:

  Maltepe de oturuyorum çay temizlik konusunda tecrübeliyim çalışmak istiyorum teşekkür ederim.

Yukarı Çık