Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankalar Olmasaydı Ne Olurdu?

Bankalar, ekonomi ve finansın kalbinin attığı yerler olarak bilinir. Bütün ülkelerde yer alan bankalar, para yönetme, para temini etme ve birçok alanda hizmet vermektedir. Kredi kartları ile birlikte para olmadan da işlem yapma olanağını müşterilerine sunmaktadır. Bankalar, ekonomik ve finans açısından ülkeler için de önemli bir yere sahiptir. Bankaların sunmuş olduğu hizmetler, insanların paralarını daha iyi değerlendirmelerini sağlar.

Kredi imkanları sayesinde acil borç para isteklerinde cevap vermektedir. Bankalar olmasaydı ne olurdu sorusunun cevabına gelince, ekonomik açıdan para yönetimi çok zor hale gelebilirdi. Diğer yandan bankalar, ülkelerin ekonomik olarak gelişmesini de sağladıkları için birçok birçok ülke bankalar olmasaydı çok ciddi maddi sorunlar ile karşılaşabilirdi. Bankaların hizmetlerinin teknoloji ile birlikte genişlemesi sayesinde bugün internet ve telefon bankacılığı da kullanılmaktadır.

Bankalar, parayı yönetme ve bir anlamda parayı satmaktadır. Durum böyle olunca kişiler birikimlerini değerlendirmekte ve işlemlerini yapabilmektedir. Bankaların olmaması durumunda  insanların birikimlerini güvenli bir şekilde saklaması ve artırması söz konusu olmaz. Bankalar, insanların geleceklerine de katkı yapar.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 27 Mayıs 2016 - 7:17:20

Benzer Konular

Yukarı Çık