Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankalar Hakkında En çok Yapılan Şikayetler

Bankalar hayatımızın hemen her alanında iş yaptığımız kurumların başında gelmektedir:Kullandığımız kredi ve kredi kartları;vadeli,vadesiz hesaplar ve hatta aylık olarak yaptığımız ödemeler için verdiğimiz otomatik ödeme talimatlarıyla sık sık iletişim halindeyiz. Bu işlemlerimizi gerek şubeler aracılığıyla gerekse telefon bankacılığı veya internet bankacılığı üzerinden yapmaktayız.

Bu kadar yoğun iletişim halinde olduğumuz bu kurumlarla zaman zaman iletişim sıkıntılarıda yaşamaktayız.Bankaların yaptıkları işlemler için aldıkları işlem ücretleri ve masraflar en çok rastlanan şikayetler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kullanılan hesaplardan yada kredi kartlarından kesilen hesap işletim ücretleri, kullanılan kredilerden kesilen yüksek dosya masrafları yeterli bilgilendirme yapılmadığı için tüketiciler tarafından şikayet edilmektedir.

Otomatik ödeme talimatları çerçevesindeki  aidat tahsilatları ve faiz ödemeleriyle ilgili karşılaşılan problemlerde bir diğer şikayet konularıdır.

Aynı zamanda şubede hizmet vermekte olan personelin banka müşterisine verdiği bilginin eksik ve yanlış ifade edilmesi de en çok yapılan şikayetler arasındadır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 24 Ocak 2016 - 10:47:21

Benzer Konular

Yukarı Çık