Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankalar Güvenlik Personelini Nasıl Alıyor?

İçimizde bankaya gitmeyen yok değil mi? Hepimiz sıra alırız ve bekleriz işte o sırada bankanın her tarafını inceleriz. Personelini, sıramatiği ve özellikle elinde sürekli çayla gezen çaycısını ve güvenlik personelini. Ama güvenlik elemanına baktığımızda kendi işi dışında çoğu işleri yapmakta fotokopi çekmek, sıra numarası vermek, hatta yapacağımız işlem için nereye yönlendirileceğimizi bile ona sorarız, bir danışman gibi.

Hepte merak etmişizdir acaba bu kişiler bu bankaya nasıl girdiler diye. Nasıl her bankanın çalışma sistemi çoğu zaman aynı olsa da farklılık gösterdiği yerler oluyor örneğin güvenlik elemanı alımında her bankanın prosedürü ve aradığı nitelikler farklı oluyor ama bazı özellikler bütün bankalarda aynıdır.

En önemli olması gereken silahlı güvenlik kimliğine sahip olmak bir diğeri en az lise mezunu olmak,erkeklerde 1,75 bayanlarda ise 1,65 boya sahip olmak,iletişim ve diksiyonun iyi olması ve erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmaları gerekmekte.

Bunlar ortak nitelikler bazı bankaların icra borcu olmayan diye madde koymuşluğu bile vardır. Çoğu banka alım açtığını duyurur ve şartları uyan adayları bankanın kendi belirlediği sınava tabi tutar.

Kategori: Personel Alımı Yapan Bankalar
Yazar: Tarih: 26 Şubat 2016 - 2:18:58

Benzer Konular

Yukarı Çık