Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankadan Öncelikli Sıra Almak

Bankada sıra beklemek çoğu zaman sıkıcı olabilmektedir. Bunun nedeni de önümüzdeki kişinin işlemlerinin kaç dakika süreceğini bilmemektedir. Bankadan öncelikli olarak sıra alabilmek için her zaman o bankanın müşterisi olmak gerekmektedir. İşlem yapılacak olan bankadan daha önce işlem sırası almak zaman olarak çok ciddi bir avantaj sağlar. Bunun için ilk olarak müşterisi olduğumuz bankanın kredi kartı veya hesap kartını, banka içerisinde yer alan ve genelde veznelerin önünde bulunan sıra alma aparatına okutmamız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında banka sizlere bir sıra vermektedir. Bu sıra, genelde normal düzende işleyen sıralardan farklı olabilmektedir.

Bankalardan Öncelikli Sıra Alma Taktikleri

bankalardan öncelikli sıra almak

bankalardan öncelikli sıra almak

Örneğin normal müşterilerin sıra numarası 405, 406, 407 diye gidiyorsa sizin bankacılık işlem sıranız 980 gibi bir rakam olabilir. Bu durum siz endişelendirmemelidir. Bunun nedeni kart ile ilgili sıra aldığınız için o sıranın kendi içerisinde değerlendirilmesidir. Bir bankadan sıra almadan önce ilk olarak yapılması gereken işlem hangi alanda işle yapılacağını bilmektir.

Normal vezne ödemeler, sınav ücreti yatırma işlemleri, bireysel emeklilik taksiti ödeme işlemleri gibi bir işlem yapılacaksa bunun için direkt olarak bireysel işlemler bölümünden sıra alınmalıdır. Yani bu sıra vezne işlemleri demektir. Ancak kredi başvurusu, maaş işlemleri, bireysel emekliliğe kayıt olmak, bir fona kayıt olmak gibi işlemler yapılacaksa bunun için bankaların bireysel işlemler bölümünden sıra alınmalıdır. Bankalardan öncelikli sıra alabilmek için müşterisi olan banka kartı veya kredi kartı kullanmak ile birlikte sıra sayısı veren araca TC kimlik numarasını girmek de söz konusu olabilir. Bazı sıra verme araçları sadece kart ile numara istemeden sıra verebilmektedir.

Banka Şubesinde Öncelikli Sıra Alma

Bankalarda uzun uzun sıra beklemek istemeyen kişiler, internet bankacılığını kullanabilir. İnternet bankacılığı, bugün hemen hemen bütün bankalarda bir banka şubesinden farksız olarak işlemektedir. Aynı şekilde cep şubelerinden de kolay bir şekilde işlem yapılabilmektedir. Banka şubesine gitmek zorunda kaldıysanız bankaların şubelerden sıra alma işlemlerini internet üzerinden yapabilirsiniz. Böylece bulunduğunuz yerden sıra alabilir ve bankaya gidip işlemlerinizi zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleri bu sayede çok daha kolay ve hızlı bir şekilde her bankadan yapılmaktadır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 8:42:18

Benzer Konular

Yukarı Çık