Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankadan Kredi Çekmenin Püf Noktaları

Bankalardan kredi almak eskisi gibi çok kolay bir iş değildir. Çantada keklik olarak görülmemesi gereken kredi başvuruları ve diğer kredi işlemlerinde çok iyi bir değerlendirme ve araştırma süreci gerekmektedir. Bankaların uyguladığı yoğun kredi prosedürü nedeniyle isteyen herkesin kredi almasının önüne geçilmiştir. Türkiye genelinde kredi borçlularının sayısını milyonları bulması nedeniyle BDDK bu tarz önlemler almış ve kredi almada bir dizi kriter getirmiştir. Peki kredi almadan önce nelere dikkat edilmelidir? Hangi kredi nasıl seçilmelidir? Bu yazımızda bir bankadan kredi alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar belirtilecektir;

Kredi Sorgulama 2016

Kredi Sorgulama 2016

Bir Kredi Geçmişi Oluşturun

Bilindiği gibi bir banka ile kredi anlaşmasına oturmadan önce bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Kredi notuna sahip olabilmek için de bankalar ile işlem yapmak gerekir. Bu işlem yalnızca kredi değil kredi kartı ile de olabilmektedir. Düzenli bir banka ilişkisi kurarak bankalar ile olan ilişkilerinizi başlatın ve olabildiğince tek veya iki banka ile işlem yapan. Bu sayede kredi almadan önce iyi bir geçmişe sahip olacak ve kredi notunu yükseltme şansına sahip olacaksınız.

kredi kartları

Kredi kartı borçlarınızı ödeyin

Kredi veya Kredi Kartı Borçlarını Ödeyin

Kredi notunuzun olumsuz etkilenmemesi için bankalara olan borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeye çalışın. Borçların asgari bir şekilde ödenmesi yerine mutlaka borcun tamamını ödeyin ve bankalar ile olan ilişkilerinizi böylece sağlıklı bir şekilde ilerletin.

Borçlarınızı Takip Edin

Bankalara olan borçlarınızı ödemekte zorlanırsanız bankanız ile iletişime geçerek bu borçları yapılandırmaya çalışın. Böylece çok daha kısa bir sürede borçlarınızı ödeyebilirsiniz ve üstelik zorlanmazsınız.

dolar yatırımı

Bütçenizde yatırımlara yer ayırın

Bütçenizi Belirleyin

Bir bankadan kredi almadan önce mutlaka aylık olarak elde ettiğiniz gelirleri ve bunun sonucunda zaruri olarak ödediğiniz giderleri hesaplayın. Aylık olarak ödeyebileceğiniz kredi taksit miktarını belirleyin ve bankalara bu şekilde başvuru yapın.

Kredi Türünü Belirleyin

Alacağınız krediyi ne için kullanacaksınız? Konut mu, taşıt mı yoksa eğitim masrafları için mi? Öncelikle kredinizin adını koyun. Böylece hedefinizi belirlemiş olacaksınız. Ayrıca bankaların yoğun kredi türleri arasında kaybolmadan istediğiniz kredi ürününe anında kavuşabilirsiniz.

faizle kredi

Kredi faiz oranları hakkında bilgi edinin

Faiz Oranlarını Öğrenin

Almak istediğiniz kredinin faiz oranlarını önceden görün ve kredi hesaplaması yapın.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 13 Nisan 2016 - 9:05:45

Benzer Konular

Yukarı Çık