Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankadan Gelen İhtarname

Bankalarla işi olmayanımız hemen hemen yoktur. Özellikle maddi anlamda zorlandığımız zaman artık bankaların verdiği her tür hizmetten faydalanmak isteriz. Krediler ve bunların çeşitleri yada kredi kartları. Bunları kullanırken her şey yolunda ancak iş ödemeye geldiğinde ya da ödeme geciktiğinde ipin ucu iyice kaçar. Durum böyle olunca bankalarla olan ilişkiler icra yoluna kadar gider.

Bir gün bir bakarsınız ki bankadan size ihtarname gelmiş ve siz biliyorsunuz ki ödenmeyen kredilerden dolayı. Krediniz yasal takibe düşmeden önce bankadan adınıza noter aracılığı ile ihtarname çekilir.  Bu ihtarnameyi çekerek ve size süre vererek geciken ya da hiç ödenmeyen miktarın ödenmesini ister. Bu süre genelde 30 iş günüdür. Ancak ödeme ihtarnameden sonrada gerçekleşmezse dosya banka avukatına devredilir ve maalesef ki kredinizin yada kredi kartınızın borcunun tamamının ödenmesi istenir yani icra işlemi başlatılmış olur.

bankadan ihtarname

bankadan ihtarname

Banka Kredisi Başvuru Durum Takip

Ödenmeyen kredi veya kredi kartı borcu için 2. taksitin ödenmemesinden sonra ihtarname çekilir ve bununla beraber yasal süreç başlamış olur. Buna rağmen 3. taksit zamanına gelip o da ödenmez ise icra yolu devreye girer.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 8 Nisan 2016 - 8:39:52

Benzer Konular

Yukarı Çık