Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankada Paran Var mı Öğren

Son yıllarda bankalarda unutulan paralar gündemde olmakla birlikte kişilerin de acaba bankada param var mıdır sorusuna cevap aradığı gözlemlenmektedir. Bankada para unutmuş olabilme durumunuz nedir?

Bankalarda 10 seneye yakın işlem yapılmayan hesaplarda 36 milyon 323 bin dolar merkez bankasının Cuma günkü kapanış kuru ile yaklaşık 94.5 milyon lira unutuldu. 5411 sayılı bankacılık kanununun 62. Maddesinde yer alan bankalar nezdlerinde mevduat katılım fonu ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi yada işlemi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on sene içinde aranmayanlar vakit aşımına uğruyor.

Bankada Unutulan Parayı Sorgulama

Bu nedenle kişiler vakit aşımına uğrayan hesapları olup olmadığını Bankalar Birliğinin TBB her sene şubat ayında aktip olan www.zamanasimi.org/tbb internet sitesindeki arama motorunu kullanarak öğrenebiliyor ve eğer isterse hesabını kapatabiliyor. Bilinene göre en fazla hesap Deniz Bank ta unutulmuştur. TMSF ye ön bildirim yapılan hesaplardan bir çoğu Deniz Bank a aittir. Deniz Bank ta unutulan 108 bin 710 sayı hesap bulunmaktadır.

Bankada Hesabım Aktif mi?

Bazen cebimizin bir köşesinde de bir miktar para unuttuğumuz olur ve onu daha sonra bulduğumuzda büyük sevinç yaşarız. Hele ki o para bize o an çok gerekliyse sevincimiz ikiye katlanır. Belki de sizin de bankada unuttuğunuz paranız vardır. Bunu araştırıp bankada unuttuğunuz paranızı zaman geçmeden geri alın.

Kategori: Genel, Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 7 Ocak 2016 - 10:51:17

Benzer Konular

Yukarı Çık