Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankada Kim Ne İş Yapar?

Bankada hangi pozisyonda kim ne iş yapar sizler için sıralıyoruz.

Gişe Sorumlusu: Bir banka şubesinde işlem yapan bir kişinin en çok hizmet aldığı görevli personeldir.Hesap işlemlerinizi,havale,para yatırma ve çekme işlemlerinizi,çek,senet döviz gibi işlemleri,fatura ödeme işlemlerinizi yapar.

Operasyon Yetkilisi: Krediler ve dış ticaret proseslerini yürüten, operasyonel işlemlerin ilgili birimlerle uyumlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan;gişe,takas gibi görünmeyen kalemler kapsamında olmayan döviz işlemlerinin şubede yürütülmesini sağlayan pozisyondur.

Bilgi İşlem ve Yazılım Uzmanı: Bilgi teknolojileri takibini yapan,kurulan sistemin en etkin şekilde işleyişini sağlayan ve takip eden,yazılımsal anlamda yeni fikirler üreten kişilerden oluşur.

Satış ve Müşteri Temsilcisi: Kredi ve diğer ürünleri pazarlama ve satışından sorumlu olan kişilerden oluşan pozisyondur.Satış performanslarına göre değerlendirildikleri için genelde şube dışında birebir müşterilerle iletişim halindedirler.

Servis Yetkilisi: Muhasebe,kredi gibi operasyonel işlemlerle ilgilenen ve takip eden,bankada imza yetkisine sahip olan görevlilerdir.

Çağrı Merkezi Elemanı: Telefon Şubeciliği kapsamında arayan müşterilerinin talep ettikleri hizmet konusunda bilgilendirmek ve işlemlerini gerçekleştirmekle görevli kişilerden oluşur.

Takip Yetkilisi: Bankaların hukuksal işlemlerinin takibini yapan,kamu kuruluşları ile ilgili işleri yürüten yetkili.

İhtisas Elemanı: Avukat,mimar,mühendis gibi pozisyonlarda istihdam edilen çalışanlar.

Özel Güvenlik Görevlisi: Silahlı özel güvenlik hizmetinden sorumlu,şubenin genel güvenliğini sağlamakla yetkili pozisyon.

 

Şube Müdürü:Bireysel ve kurumsal bankacılık işlemlerinin işleyişi,düzenlenmesi ve kontrolünü yapan,şube içi çalışanların performanslarını denetleyen ve bazı özel müşteri ilişkilerini takip eden;bunları bir üst pozisyona raporlandıran pozisyon.

 

Uzman ve Uzman Yardımcısı:Kredi,pazarlama,mali analiz ve tahlil,stratejik planlama gibi alanlarda bilgi sahibidirler.Şubede ki görevleri kredi,operasyon veya satış departmanları olabilir.

 

Müfettiş ve Müfettiş Yardımcısı:Şube ve diğer bütün birimlerde ki yürütülen işlemleri ve işleyişi denetlemekle sorumlu olan pozisyon.

Kategori: Diğer, Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 10 Şubat 2016 - 8:30:19

Benzer Konular

Yukarı Çık