Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankacı Olmak İçin Hangi Bölüm Okumalıyız?

Hedefleriniz arasında bankacı olmak var ve bankacı olmak için hangi bölümü okumalıyız diyorsanız makalemiz tam da size göre, hedefinize ulaşmak için alt metinde bahsedeceğimiz bölümlerden biri okumak ve ardından bankacılık iş alımlarına başvuru yapıp gerekir ise sözlü mülakatlardan geçtikten sonra bankacı olabilirsiniz.

Bankacı Olmak için Görülmesi Gereken Eğitim

Öncelikle 2 yıllık meslek yüksek okullarında yer alan Bankacılık ve Sigortacılık alanı mezunları bankada çalışma hakkı kazanabilirler. Bunun yanı sıra 4 yıllık üniversitelerin; İktisadi ve İdari bilimler, Maliye, Kamu yönetimi, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, muhasebe, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunları da bankacılık alanında çalışabilirler.

Bankacı olmak için hangi bölümü okumalıyız? Sorusuna üst metinde sıraladığımız bölümleri örnek gösterebiliriz. Neredeyse ülkemiz genelinde her üniversite de bu bölümler bulunmaktadır. Mezun olup bankada çalışmaya başladıktan sonra bulunduğunuz pozisyona göre de maaşlarınız farklılık göstermektedir.Bakınız >> bankacı maaşları

Bankacı Olmak İçin Gerekenler

Ayrıca bölümden sadece mezun olmak yeterli değildir. Örneğin müfettiş ve müfettiş yardımcılığı uzman ya da uzman yardımcısı olmak için İngilizce dil bilgisine de hakim olmanız gerekmektedir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 21 Aralık 2015 - 6:02:49

Benzer Konular

Yukarı Çık