Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankacı Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

Resmiyet her zaman her firmada önemli unsurlardan biridir. Kıyafetten tutun ta ki ayakkabı ve saçlarınıza kadar düzenli olmanız gerekir.

Aslında her iş sektöründe olması gereken bir durum bakımlı olmak, Kişisel bakıma özen göstermek.. ama bazen insanlar bunu çok önemsemiyorlar. Daha doğrusunu söylemek gerekirse, çalıştığınız firmaya pozisyona göre bu değişiklik gösterebilir. Yani bir üretim elemanı iseniz çok da bakımlı olmayı gerektiren bir durum değil ki geneli erkek olağan bir durum.

Bankacı

Bankacı

Ama eğer ki insanlarla göz önünde olan bir işiniz varsa, ve buda bankacılık ise ve bayansanız işte burada bakımsız olma gibi bir lüksünüz maalesef ki yok. Her zaman müşterilerin karşısına bakımlı çıkmak zorunluluğu var bu bankanın kendi prosedürü ki haklılar da bende olsam karşımda şık birini bakımlı birini görmek isterim. Onların kıyafetleri erkek kız olsun fark etmez çoğunlukla takım elbise olmak zorunda. Bayanların etek gömlek yada pantolon gömlek, erkeklerinde takım elbise kravat gibi..

bence güzel bir durum fikrimce. Düşünsenize bankaya gidiyorsunuz herhangi bir durum için sizi mis gibi görünen insanlar karşılıyor. Bende çok hoş bir surum. Jilet gibi kıyafetler ve gülümseyen bir yüz.

Bunların hepsi aslında bütün insanlar için gerekli vücut temizliği, kişisel bakım .. her zaman kendi görünüşümüze dikkat etmemiz gerekir. Çalışalım yada çalışmayalım farketmez.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 13 Şubat 2016 - 2:48:47

Benzer Konular

Yukarı Çık