Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Şikayetlerinizi Yazabilir Misiniz?

Bankalar hayatımızın hemen her alanında iş yaptığımız kurumların başında gelmektedir: Kullandığımız kredi ve kredi kartları;vadeli,vadesiz hesaplar ve hatta aylık olarak yaptığımız ödemeler için verdiğimiz otomatik ödeme talimatlarıyla sık sık iletişim halindeyiz.Bu işlemlerimizi gerek şubeler aracılığıyla gerekse telefon bankacılığı veya internet bankacılığı üzerinden yapmaktayız.

Bu kadar yoğun iletişim halinde olduğumuz bu kurumlarla zaman zaman iletişim sıkıntılarıda yaşamaktayız.

Bankaların yaptıkları işlemler için aldıkları işlem ücretleri ve masraflar ençok rastlanan şikayetlerimiz arasında yer almaktadır.Yeterince bilgilendirme yapılmadan hesaplardan yada kredi kartlarından kesilen hesap işletim ücretleri,kullanılan kredilerden kesilen yüksek dosya masrafları bankaların yaptığı oldukça rahatsızlık veren işlemlerdendir.

Otomatik ödeme talimatları çerçevesindeki  aidat tahsilatları ve fazi ödemeleriyle ilgili karşılaşılan problemlerde bir diğer şikayet konularıdır.Zamanında ödenmeyen ödeme talimatları ve hesap uygunluğunun denenmemesi kişileri zor durumda bırakabilmektedir.

Aynı zamanda şubede hizmet vermekte olan personelin banka müşterisine verdiği bilginin eksik ve yanlış ifade edilmesi de müşteri olarak yaptığımız şikayetler arasındadır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 15 Şubat 2016 - 7:33:39

Benzer Konular

Yukarı Çık