Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Şikayetleri Nereye Yapılır?

Bankalardan gördüğü hizmetten memnun kalmayan veya herhangi bir hukuki işlemle karşı karşıya kalan kişilerin bankaları üst birimlere şikayet etme hakkı bulunmaktadır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu bankaların üst birimlerinden birisidir. Bundan dolayı da her türlü şikayeti ve isteği kabul etmektedir. Bankalar ile işlem yapan ve bu işlemler sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşan kişilerin BDDK’ya şikayette bulunma hakkı vardır. Bunun yanında bankaların müşteri hizmetleri birimlerine de daha küçük işlemler için şikayette bulunabilir.

Banka şikayet işlemlerinin yapıldığı birimlere çeşitli önerilerde ve isteklerde de bulunulabilir. Diğer işlemler için de bankaların bağlı bulundukları merkezlere dilekçe ile başvuru yapılabilmektedir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu daha çok bankaların büyük işleriyle ilgilenmektedir. Bu işlemler esnasında sorunun ne olduğunun açık bir şekilde bildirilmesi gerekir. Daha sonraki süreçte ise kişilerin bilgilendirilmeleri sonucunda o banka ile ilgili işlem yapılmaktadır.

Tüketici haklarına başvurarak da bankaların kestikleri ücretleri şikayet olarak bildirme hakkı müşterilerde bulunmaktadır. Bu sayede bütün süreç hızlı bir şekilde işlemektedir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 13 Şubat 2016 - 8:33:44

Benzer Konular

Yukarı Çık