Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Mülakatlarında Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Öncelikle böyle bir aşamaya gelmiş ve bu hazırlığa girişen tüm okurlara böyle bir günde başarılar ve bol şans dilerim .
Hazırlıklara başlanmış ve kafamızda hala ne giyeceğimizle alakalı sorular var ise işte sizlere bir kaç öneri;
Banka mülakatı deyince ilk akla gelen resmi bir imaj olsa da orada asıl anlatılmak istenen çok abartılmadan temiz ve şık bir izlenim verebilmeyi başarmaktır.
Bu da öncelikle kendimizi tanımaktan geçer.
Neler giymekten hoşlanıyor ve rahat ettiğiniz kıyafetleriniz nedir ? Bu pijama terlik de olabilir 🙂 fakat biz bunu iş görüşmesi için hayal edelim ve düşünelim….
Mesela çok bol ve çok dar kıyafetler içine girerek kendinize bir olumsuzluk yaratmayın.. Çok dar olanda, çok bol olanda izlenimi hoş olmayan hallerdir. Her zaman orta şekeri tutturmamız lazım. Abartılan her şey göze hoş gelmez.
Rahat edeceğiniz şekilde ayarlayın kıyafetlerinizi ve ayakkabınızı.. Ve bunları tercih ederken kıyafetlerinizin kusursuz temizliğine ve ütüsüne ayakkabınızın boyasına dikkat edin.
Takım bir elbise giyip gidin demeyeceğim bu bir kılıfa girmektir. Siz kendinizi, ruhunuzu da katın giydiğiniz her kıyafete… Mesela laciverti tercih edin. Lacivertin ilk izlenimde ve iş mülakatlarında izlenimi, enerjisi güzeldir. Mavi bir kumaş pantolon üstüne açık pembe bir kumaş gömlek ve üzerine ince bir hırka alın lacivert tonlarında..

Ayağınıza bir kundura ve kunduraya uygun bir kemer tercih edin.
Renkler konusunda siyahlara boyanmayın derim.
Pantolon olarak kumaş bir tercih yaparsanız ütüsünü ihmal etmeyin.Ütüden kaçmak için keten bir pantolon da tercih etmeyin. Bu spor ve gündelik kaçabilir.
Mülakat için gündelik hayatınızdan bir fark yaratmalısınız mutlaka.. Kokunuzdan kıyafetlerinize, dişlerinize kadar her şey düşünülmüş ve hazırlanılmış olmalı..
Ve rahat görünmelisiniz..

Yüz metre öteden sizin banka mülakatına gittiğiniz bağırmasın. Daha sıradan olun.
İlk izlenimin önemini unutmayın ve önce kendinize güvenin. Ağzınızdan çıkan sözler ve sizin enerjiniz kıyafet kadar önemli unsurlar.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 11 Şubat 2016 - 12:29:18

Benzer Konular

Yukarı Çık