Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Mağduru Olan Var mı?

Eskiden batık bankaların olması nedeniyle pek çok vatandaş mağdur olmuştu. Bu durumun nedeni ülke ekonomisinin düzensiz oluşu ve banka sahiplerinin sorumsuz ve kötü niyetli hareketleriydi. İmar Bankası, Pamukbank, Emlak Bankası gibi bankalar, yakın geçmişimizin unutulmaz skandalları arasındaydı. Kısaca ”hortumcu” olarak adlandırılan banka sahipleri, vatandaşlardan aldığı paraları bir gecede kaçırdı ve bankaların batışını ilan etti.

Geriye ise milyonlarca banka mağduru insan kaldı. Son dönemlerde ekonomin gelişmesi ve bankaların çok sıkı bir şekilde denetlenmesi ile böyle durumlar görülmemektedir. Ancak bankaların bazıları müşterilerini mağdur edebilmektedir. Bunlar genelde kredilerden alınan faiz, banka kredi kartlarından alınan alışveriş ücretleri ve nakit avans faizleri şeklinde görülebilmektedir.

banka mağduriyetleri

banka mağduriyetleri

Diğer bir durum ise kredi kartlarından veya hesap kartlarından alınan yıllık kart kullanım ücreti idi. Buna açılan davanın kazanılması sonucunda bankalar artık böyle bir ücret alamıyor.Fakat bazı bankalar yine de kural dinlemeden böyle haksız ücretleri alabiliyor. Bankalardan bu konuda mağdur olan kişilerin hemen hukuk bürolarından bilgi alması ve süreci takip etmesi gerekmektedir.

Bankalarla ilgili yaşadığınız tüm mağduriyetleri aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 19 Nisan 2016 - 9:50:27

Benzer Konular

Yukarı Çık