Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Kredisi Alabilir miyim? Sorgulama

Ülkemizde bankalara başvurarak kredi almak isteyen kişi sayısı oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Fakat kredi başvurusunda bulunan her vatandaş olumlu sonuç ile karşılaşmamaktadır. Bunun aksi olan kredi başvurusu onaylanmamış kişi sayısı da oldukça fazladır. Kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasındaki en önemli etken Findeks kredi notudur.

Findeks kredi notunun ne olduğunu bilmeyenler için hemen belirtelim. Kredi notu bankalar ile aranızda olan ilişkilerin bir karnesidir. Yani almış olduğunuz kredinizin borçlarını zamanında ve düzenli ödemeleriniz sayesinde yüksek olmasını sağlar ve kredi alabilme şansınızı ikiye katlarsınız. Fakat kredi notu düşük olan kişiler kredi ödemelerini geciktirdiği ve üst üste ödemediği nedeniyle kredi notu alt seviyelere inmektedir. Bunun neticesinde bankalarda eksi puan olarak değerlendirilmektesiniz ve bu nedenle de kredi alabilmeniz oldukça zor olmaktadır. Bir kredi başvurusunda bulunmadan önce öncelikle Findeks kredi notunuzu sorgulamanız gerekmektedir.

Kredi notu sorgulaması internet sitesi üzerinden yapılabilmekte olduğu gibi bankalara giderek de öğrenebileceğiniz bir sistemdir. Artık akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz kredi notu sorgulama sistemi de bulunmaktadır. Bu uygulamayı akıllı telefon veya tabletlerinize yükleyerek daha kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında bankaların resmi internet sitelerinde kredi notu sorgulaması kolayca yapılabilmektedir. Sizlerde kredi notunuzu sorgulamadan kredi başvurusunda bulunmayın derim. Kredi notunuzun düşük olması halinde başvurunuz olumsuz sonuç alacağından öncelikle kredi notunuzu yükseltmeye yönelerek daha sonra kredi başvurusunda bulunmanız daha akıllıca bir yöntem olacaktır.

Kategori: Soru - Cevap, Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 6 Mart 2016 - 9:30:59

Benzer Konular

Yukarı Çık